top of page
  • Yazar

17 Kilometrelik Araç Kuyruğunun Oluştuğu Bolu'da Vali Ahmet Ümit Açıkladı!Yoğun kar yağışı sebebiyle hayatın durma noktasına geldiği Bolu'da Vali Ahmet Ümit, 1950 yılından beri en yoğun kar yağışının yaşandığını aktardı. TEM Otoyolu Düzce-Bolu geçişinde yaşanan yoğun tipi sebebiyle yaklaşık 17 kilometrelik araç kuyruğu oluştuğunu hatırlatan Vali Ümit, "Çok ciddi bir kar yoğunluğu var tüm yol güzergahlarında. Sadece otoyol için değil. Yoğun kar yağışı bugün de devam edecek" diyerek ifade etti.


Etkisini gösteren kar yağışı sonrasında TEM Otoyolu Düzce- Bolu geçişinde yaşanan yoğun tipi sebebiyle yaklaşık 17 kilometrelik araç kuyruğu oluştu. Gece saatlerinde çoğu sürücü kontak kapatırken, bölgede yolu açmak için çalışmalar sürüyor. İstanbul, Kocaeli ve Ankara'dan da TEM otoyoluna girişlere izin verilmiyor.


"Yol Güvenli Hale Geldiğinde Tekrar Trafik Açılacaktır"

Yolun ulaşıma güvenli hale gelmesinin ardından tekrar trafiğe açılacağını aktaran Vali Ümit, "Olaya can ve mal güvenliği açısından bakıyoruz. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği her şeyin ötesinde. Aşırı kar yağışı, buzlanma tipi ve bir taraftan kar açma, yol açma çalışmaları, buz çözme çalışmaları sebebiyle Bolu'nun bütün girişlerinde geçici olarak trafik şimdilik durdurulmuş vaziyette. İstanbul, Ankara ve diğer tüm istikametler şu anda trafiğe kapalı. Diğer illerin Valilikleri ile de görüştük. Bu kapsamda Bolu iline girişleri kapatmış vaziyetteyiz. Yol açma çalışmalarımız sürüyor. Yol güvenli hale geldiğinde tekrar trafik elbette açılacaktır" diyerek belirtti.


"1950 Yılından Beri En Yoğun Kar Yağışı"

Vali Ahmet Ümit, yoğun kar yağışının devam edeceğini söyleyerek, "Yolun ne zaman açılacağı ile ilgili bir şey söylemek zor. Meteorolojiden aldığımız bilgiye göre bu 1950 yılından beri en yoğun kar yağışı. Çok ciddi bir kar yoğunluğu var tüm yol güzergahlarında. Sadece otoyol için değil. D-100 karayolu için de aynı kurallar geçerli. Otoyol ve D-100 karayolunu kullanarak İstanbul ve Ankara istikametine giden tüm araçları girişlerde bloke etmek mecburiyetindeyiz" diyerek ifade etti.

Yorum Formu
bottom of page