• Yazar

5 İlde Yüz Yüze Eğitime Kar Engeli!Son günlerde yapılan kar uyarılarından sonra tahmin edilen yağış başladı. Çanakkale, Konya, Denizli, Bingöl ve Kırklareli'de yoğunluğunu artıran kar yağışı art arta okulların tatil olacağı haberlerini de getirdi.


Çanakkale'de Yüz Yüze Eğitime Ara

Çanakkale Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada; olumsuz hava şartları ve beklenen kar yağışı nedeniyle 12 Ocak Çarşamba günü, il genelinde taşımalı eğitime 1 gün ara verileceği açıkladı. Yine il genelinde köy okullarında da, bu okullarda görev yapan öğretmenlerin birçoğunun il ve ilçe merkezlerinden günübirlik bu okullara gidip geldikleri ve öğrencilerinin büyük kısmı eğitime taşıma yoluyla eriştikleri için yarın eğitim ve öğretime 1 gün ara verileceği belirtildi. Valilikçe, bu kapsamdaki öğrencilerin, eğitimlerine EBA üzerinden devam edebileceği açıklandı.


Mazeretli Personeller De İzinli Sayılacak

Aynı gün il genelinde kronik hastalığı bulunan personeller, hamile personeller ile engelli personellerin de 1 gün idari izinli sayılacakları açıklandı.


Kırklareli'nin 1 İlçesinde Eğitime Ara

Kırklareli'nin Kofçaz ilçesinde yoğun kar yağışı sebebiyle eğitime bir gün ara verildi. Kofçaz Kaymakamı Salih Kaya, yaptığı yazılı açıklamada, fırtına ve yoğun kar yağışı nedeniyle 12 Ocak Çarşamba eğitime ara verildiğini açıkladı.


Konya'nın Derebucak İlçesinde Okullar 1 Gün Tatil

Konya'nın Derebucak ilçesinde de kar yağışı nedeniyle yüz yüze eğitime bir gün ara verildi. Derebucak'da yoğun kar yağışı sebebiyle İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile tüm eğitim kurumlarında çarşamba günü yüz yüze eğitime ara verildi. Uzaktan eğitim kararı alınan ilçede, engelli ve hamile kamu görevlileri de idari izinli sayılacak.


Denizli'nin Çameli İlçesinde Eğitime 1 Gün Ara

Denizli'nin Çameli ilçesinde, kar sebebiyle eğitime bir gün ara verildi. Çameli Kaymakamlığından yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle ilçe genelinde 12 Ocak çarşamba günü yüz yüze eğitime ara verildiği açıklandı. Olumsuz hava şartlarının insan sağlığını ve trafik güvenliğini tehlike oluşturabileceği belirtilen açıklamada, engelli ve hamile kamu çalışanlarının da izinli sayılacağı açıklandı. Eğitim ve öğretimin 12 Ocak Çarşamba günü uzaktan devam edileceği açıklandı.


Bingöl'ün Karlıova İlçesinde Taşımalı Eğitime Kar Engeli

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde kar yağışı ve buzlanma sebebiyle taşımalı okullarda eğitime 1 gün ara verildi. Kara yolları ekipleri yolların kapanmaması için çalışmalar devam ediyor.