top of page

Aşk Tesadüfleri Sever 2Ard Arda geçen yıllar içerisinde ilişki yaşamak, flört etmek gibi kavramların nasıl değiştiğini görünce, filmin bize günümüzde sunduğu aşka, bu da aşk mı diyebilirsiniz. Filmin günümüzdeki aşk hikayesini bu kadar sığ bırakmalarının sebebi umarım budur, zira ağırlıklı olarak günümüzü izlediğimiz filmin ilk yarısı, ikinci yarıya oranla oldukça sıradan ilerliyor. Hep günümüz diyorum ama filmin günümüz dediğim bölümü de 2010’da geçiyor hatta filmin sonlarında bir sahnede, ilk filme bir gönderme de mevcut. Filmin hikayesini ilk on dakikadan itibaren tahmin edebilseniz de, Kerem’in söylediği bir yalan izleyiciyi de kuşkuya düşürüyor. Buradaki hamlenin hikayeye verdiği ters köşe de hikayeye dinamiklik katıyor.


Aşk Tesadüfleri Sever’in ilk filmini bundan dokuz yıl önce 2011’de izlemiştik. Üzerinden yıllar geçti ama halen hatırlanan aşk hikayelerinden biri. Gerçek hayattan izler taşıması da cabasıydı elbette. İpek Sorak’ın hikayesini Nuran Evren Şit kaleme almış ve Ömer Faruk Sorak çekmişti. Belçim Bilgin ile Mehmet Günsür’ün hayat verdiği karakterlerle ölümsüz bir aşk hikayesi izlemiştik ve filmin müzikleri yıllarca en romantik playlistlerdeki yerini almıştı. Dokuz yıl sonra yine yaşanmış bir aşk hikayesinden yola çıkan Aşk Tesadüfleri Sever 2, bizi yine geçmişle bugünün içine geçtiği bir aşk hikayesine götürüyor.


Belki çıtayı bir önceki film kadar yükseltemiyor ama yine de romantik filmler klasmanında bir adım öne çıkıyor. Günümüzle geçmişin birbirine geçen hikayesi ülkenin siyasi geçmişini de kendisine fon yapıyor. Aynen ilk filmde de gördüğümüz geçmişin izleri, bu filmde de atlanmıyor.

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
Yorum Formu
bottom of page