Acun Ilıcalı’dan açıklama: Exxen için servet harcadık!Acun Ilıcalı’dan açıklama: Exxen için servet harcadık!

Acun Medya’nın patronu Acun Ilıcalı, 2021 yılında yayın hayatına başlayacak olan yeni platformu ‘Exxen’ hakkında bazı açıklamalar yaptı. ‘MasterChef Türkiye 2020’ ve Survivor 2021 ile gündemden düşmeyen Ilıcalı, yeni kurduğu platformdaki içerikler ile birlikte ‘Exxen’in yıllık maliyetini açıkladı.

Şelale Kadak’ın YouTube üzerinden yayınlanan ‘Doğruluk mu Cesaret mi?’ programına konuk olan Acun Ilıcalı, sahibi olduğu TV8 kanalının stüdyosunda röportaj verdi.Acun Ilıcalı'dan açıklama: Exxen için servet harcadık!

TÜM TÜRKİYE’NİN BULUŞACAĞI BİR PLATFORM

Yeni dijital platformu ‘Exxen’ hakkında konuşan başarılı televizyoncu, “Kaç kişiyi istihdam ediyorsun?” sorusuna, “Bin 500 kişi” cevabını verdi.

Ilıcalı, “Allah izin verirse çok çok güzel bir platform kuruyoruz. Yaklaşık üç aydır günde 10 saat toplantı yapıyoruz, sabahlara kadar bu işe kafa patlatıyoruz. Çok önemli isimler tekliflerimizi kabul ettiler. Bütün Türkiye’nin buluşacağı bir platform kurma peşindeyim. Çok kıymetli isimler var, daha yenileri de eklenecek” dedi.

“Saatte 12 dakika reklam süresi olduğu için kanallar belli bir formatta olmak zorunda. Böyle olduğu zaman her yeteneğin herhangi bir kanalda program yapma şansı yok. TV’de tek proje olmak zorunda ve seyircinin tamamının seyretme ihtimali yüksek program olmak zorunda. Exxen’de yüzde 5 etkilense bile yayınlayabiliriz.”

YILLIK 900 MİLYON TL 

Platformun fiyat politikası ile ilgili soruya yanıt veren Acun Ilıcalı, “Hedefim iki versiyon yapmak. Biri reklamlı, biri reklamsız olacak. Reklamlı olanda iyi bir indirim olacak. Bizim içeriğimizin bedava olma şansı yok” şeklinde konuştu.“Şu anda platformun içindeki içeriğin değeri yıllık 900 milyon TL civarında. 900 milyon TL olduğu için ‘bunu gel bedava seyret’ deme şansımız yok. ‘Exxen’in ücretini Türkiye’de hemen herkes ödeyebilecek.”ILICALI’DAN ‘SİHİRLİ ANNEM’ İTİRAFI

Çok izlenen ve bir döneme damgasını vuran ‘Sihirli Annem’ dizisinin ‘Exxen’ için yeni bölümlerinin çekildiğini açıklayan başarılı yapımcı, “Geçen Melisa’yla kahvaltıdayız, ‘Sihirli Annem’ seyrediyor. Eski ama çok başarılı bir dizi. Baktım, eski bölümleri nefes almadan seyrediyor. ‘Madem bu kadar seviliyor, yenisini yapayım’ dedim. Hemen yapımcımızı aradım, o da duyarlılık gösterdi ve şimdi çekimdeler” şeklinde konuştu.


Son Paylaşımlar

Hepsini Gör