• Yazar

AK Partili Başkandan Kemal Kılıçdaroğlu'na Çağrı: Kapıda KarşılayacağımAtanamayan öğretmenler ve mülakat sistemi ile ilgili olarak görüşmek üzere randevu alamadığı gerekçesiyle Milli Eğitim Bakanlığı'na giden ancak içeri alınmayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "MEB'e gittim, bakan demir kapılar arkasında gizlendi. Beklediğimiz sonuç elbette. Ne diyecek? 'Bakanlığı torpile peşkeş çekmedim' mi diyecek? Diyemez. Ancak kaçar" diye belirtmişti.


Bakan Özer: Emrivaki Talebini Karşılamamız Beklenmesin

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ise konu ile ilgili açıklamasında "Bakanlığımızın kapıları herkese açık. Kamuoyunu yanlış yönlendirerek maksadını aşan, emrivaki şekilde yapılacak görüşme talebini karşılamamız beklenmesin" diye belirtti.


AK Partili Başkandan Çağrı

Yaşanan gelişmelerin ardından Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız da sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Kılıçdaroğlu'na çağrıda bulunan Yıldız, "Devlet kurumlarına davetsiz gidip baskın yapmayı şövalyelik gibi anlatmışlar, inandırmışlar danışmanlarınız. AK Partili bir başkan olarak sizi Beyoğlu'na davet ediyorum, kapıda karşılayacağım. "Meseleleri" konuşalım. Var mısınız?" diye söyledi.


"Var Mısınız Bu Acı Kahveyi İçmeye?"

Bir sonraki paylaşımında ise Yıldız, "Kürtlere özerklik verilsin" cümlesini Beyoğlu'nda neden sloganlaştırdığınızı. Şehit Savcımız Selim Kiraz'ı katleden örgütün CHP için neden propaganda yaptığını. PKK/KCK'nın kurdurduğu Diyader ile İBB İnanç Masası'nın ilişkilerini. Var mısınız benimle bu acı kahveyi içmeye?" diye çağrı yaptı.