top of page
  • Yazar

AK Partili Metiner'den Bülent Arınç'a "Erdoğan" Sorusu: Neden Sadece Soylu Ve Bahçeli Dedin?AK Parti kurucularından Bülent Arınç'ın, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu İBB'ye başlatılan "terör soruşturması" nedeniyle eleştirmesi, AK Partili Mehmet Metiner'in tepkisini çekti. Metiner, "Arınç, İmamoğlu üzerinden Sn. Soylu'ya saydırmış. İyi de İmamoğlu'na yönelik aynı eleştirileri Reis'in kendisi de yaptı. Anlayan varsa beri gelsin" diyerek belirtti.


Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) eski Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu eski üyesi Bülent Arınç'ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yönelik eleştirilerine eski AK Parti milletvekili Mehmet Metiner'den tepki geldi.


Arınç, Soylu'yu Eleştirmişti

Arınç, İçişleri Bakanlığı'nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik başlattığı 'özel teftiş' üzerinden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu eleştirmişti. Yapılmak istenen şeyin hiçbir anlamı olmadığını vurgulayan Arınç, "Süleyman Soylu'yu yanlış bulduğumu ifade etmeliyim" diyerek belirtti.


Metiner'den Tepki: Reisin Kendisi Yaptı

Arınç'ın söz konusu eleştirilerini sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla eleştiren Metiner ise "Arınç İmamoğlu üzerinden Sn. Soylu'ya saydırmış. Sn. Bahçeli'yi de eleştirmiş. Bunu da güya Reis'i savunmak adına yapmış. İyi de İmamoğlu'na yönelik aynı eleştirileri Reis'in kendisi de yaptı. Niçin sadece Soylu ve Bahçeli? Anlayan varsa beri gelsin!" diyerek çağrıda bulundu.

Yorum Formu
bottom of page