top of page
  • Yazar

AK Partili Tayyar'dan Muhalefet Vekillerine Çağrı!AK Parti'nin sivri ismi Şamil Tayyar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına yapılan yüzde 14.4'lük zammı eleştiren muhalefet milletvekillerine bir çağrıda bulundu. "Madem zor dönemden geçiyoruz" diyerek ifade eden Tayyar, vekilleri yüzde 30.5'lik zamdan feragat etmeye çağırdı.


Son dönemde sosyal medyadan hem partisine hem de muhalefete yaptığı eleştirilerle gündem olan AK Parti MKYK Üyesi Şamil Tayyar'dan dikkat çeken bir paylaşım daha geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına yapılan yüzde 14.4'lük zamma itiraz eden muhalefet milletvekillerini hedef alan Tayyar, bir çağrıda bulundu.


"2022 Zammından Feragat Edin"

Milletvekili maaşlarına yüzde %30.5 zam yapılacağını belirten Tayyar, "Madem zor dönemden geçiyoruz, iktidarla el ele verin, 2022 zammından feragat edin. Ne dersiniz?" diyerek çağrıda bulundu.


Tayyar Paylaşımında Şu Şekilde Konuştu:

"Özellikle sözüm muhalif vekillere. Cumhurbaşkanı maaşına 2022 için toplam %14.4 zam yapıldığında kıyamet kopardınız. Şimdi maaşlarınıza sadece ilk 6 ay için %30.5 zam yapılacak. Madem zor dönemden geçiyoruz, iktidarla el ele verin, 2022 zammından feragat edin. Ne dersiniz?" dedi.

Yorum Formu
bottom of page