• Yazar

Akaryakıt Zammı Durduruldu!Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı ekonomik paket sonrası Dolar/TL 18.36 seviyelerinden 12.27'ye kadar düştü. 20.80 seviyesindeki Euro/TL ise 14.07'ye geriledi. Kurdaki hızlı düşüş ilk olarak akaryakıt fiyatlarına da faydası oldu.


Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), akaryakıt fiyatlarına bu geceden itibaren yapılacak artışların durdurulduğunu açıkladı. Durdurulmasaydı benzinin litresine 62 kuruş, motorine 55 kuruş, LPG'ye ise 57 kuruş zam yapılacaktı.

EPDK'dan yapılan açıklamada ''Sayın Cumhurbaşkanımızın bugün açıkladığı ekonomik tedbirlerin ardından dövizde yaşanan düşüş sebebiyle akaryakıt fiyatlarına bu geceden itibaren yapılacak artışlar, sektörümüzün desteği ile durdurulmuştur.


Bilindiği üzere akaryakıt fiyatlarında en belirleyici unsur petrol fiyatları ve döviz hareketleridir. Dövizde yaşanan düşüş en kısa süre içerisinde pompa fiyatlarına da yansıyacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı ekonomik tedbirlere destek veren tüm sektör temsilcilerimize kurum olarak teşekkür ederiz.'' açıklamalarında bulundu.