top of page
  • Yazar

Altının Gram Fiyatı 797 Lira Seviyesinden İşlem Görüyor!Altının ons fiyatındaki düşüş ve dolar kurundaki yükseliş paralelinde yatay bir seyir izleyen altının gram fiyatı, günü 795,1 lira ile önceki kapanışın hemen altından tamamladı. Altının gram fiyatı, yeni güne ise yükselişle başlamasından sonra saat 10.40 itibarıyla önceki kapanışa göre yüzde 0,2 yükselişle 797 liradan işlem görüyor.


Çeyrek Ve Cumhuriyet Ne Kadar?

Aynı dakikalarda çeyrek altın 1.309 lira, cumhuriyet altını da 5.347 liradan satılıyor. Altının ons fiyatı, dün yüzde 1,2'lik gerilemeyle 1.788,1 dolardan günü tamamlarken, bugün yüzde 0,1 artışla 1.790 dolardan alıcı buluyor.


Ons Altında 1.830 Dolar Direnç Konumunda

Analistler, ABD Merkez Bankası'nın faiz artırım sürecinin daha hızlı ve erken gerçekleşeceği beklentilerinin altının ons fiyatını baskıladığını söyledi. Bundan sonraki süreçte Fed yetkililerinin sözle yönlendirmelerinin altın fiyatlarının yönü üzerinde belirleyici olacağına işaret eden analistler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin haber akışının da yakından takip edileceğini ifade etti. Analistler, bugünün veri gündeminde Avro Bölgesi'nde enflasyon ile ABD'de tarım dışı istihdam, işsizlik ve ortalama saatlik kazançların öne çıktığını vurgulayarak, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.790 ve 1.775 doların destek, 1.830 doların direnç konumunda bulunduğunu açıkladı.

Yorum Formu
bottom of page