top of page
  • Yazar

Altın Haftaya 23 Lira Birden Yükselişle Başladı!Cuma günü dolar kurundaki düşüşe paralel değer kaybeden altının gram fiyatı, günü önceki kapanışın yüzde 3,5 altında 639 liradan tamamladı. Altının gram fiyatı, yeni haftaya yükselişle başlamasından sonra saat 10.55 itibarıyla önceki kapanışa göre yüzde 3,3 yükselişle 662 liradan işlem görüyor.


Çeyrek Ve Cumhuriyet Altını Ne Kadar?

Aynı dakikalarda çeyrek altın 1.085 lira, cumhuriyet altını da 4.425 liradan satılıyor. Altının ons fiyatı, şu sıralarda yatay seyirle 1.808 dolardan alıcı buluyor.


ONS Altında 1.810 Ve 1.830 Dolar Direnç Konumunda

Bu hafta zayıf veri gündemi ve yatırımcıların Noel ile yılbaşı tatillerini birleştirmeleri dolayısıyla altının ons fiyatında sakin bir seyrin hakim olduğunu belirterek, yurt içinde ise döviz kurlarındaki dengelenme sürecine paralel altın fiyatlarında oynaklığın sürdüğünü belirtti. Bugün Londra piyasalarında Noel tatili nedeniyle işlem gerçekleştirilmeyeceğini ve ABD'de açıklanacak Dallas Fed imalat aktivite endeksinin takip edileceğini söyleyen analistler, altının ons fiyatında 1.810 ve 1.830 doların direnç, 1.790 doların destek konumunda olduğunu belirtti.

Yorum Formu
bottom of page