top of page

Az Parayla Gezilecek Ülkelerin Listesi

Az Parayla yurt dışında yer alan güzellikleri ve farklı yerleri ile ilgi çekici olan aynı zamanda da düşük bütçeyle tatil yapabileceğiniz ülkeler arasında Avrupa ülkeleride yer alıyor.

Sri Lanka

Sahip olduğu doğa güzellikleri sayesinde turist cenneti olan Sri Lanka aynı zamanda cepteki az parayı en idareli şekilde kullanmayı mümkün kılan Dünya ülkeleri arasında yer alıyor. Kalacak yer sorunu olmayan ve tatil için tüm gerekli olanları içinde bulunduran Sri Lanka mutlaka değerlendirilmesi gereken ülkeler arasındadır.

Az Parayla Gezilecek Ülkelerin Listesi

Mısır

Arap Baharı ile uğradığı yıkım nedeniyle turistler açısından eski popülaritesinden uzak olsa da Mısır, milattan önceki medeniyetleri nedeniyle en gözde turist noktalarının başında gelir her zaman. Birinci sınıf bir otelde konaklamanın ortalama bedeli 73 USD gibi bir rakama denk geliyor bu ülkede. 

Az Parayla Gezilecek Ülkelerin Listesi

Vietnam

Dünya turumdaki en düşük günlük bütçe averajına sahip ülkedir Vietnam. Eğlence, ulaşım ve doğal güzelliklerin hepsinin birden bu kadar ucuz olduğu bir ülke daha bulmak çok zor. 5 dolara kahvaltı ve 1 saat sınırsız içki dahil çok güzel bir şekilde konaklayabilirsiniz. Kuzey’inden Güney’ine tüm şehirleri çok uygun bir bütçe ile seyahat edebilirsiniz.

Az Parayla Gezilecek Ülkelerin Listesi

Malezya

Kuala Lumpur’daki Petronas Kuleleri ve yüksek mimarisi sayesinde Asya’nın en ekonomik ülkelerinden olan Malezya’da birinci sınıf otellerin ortalama fiyatları 109 USD olarak göze çarpıyor. Fiyatlar ise Türkiye’deki fiyatların altında seyrediyor. 

Az Parayla Gezilecek Ülkelerin Listesi

Sırbistan

Bütçe konusunda ziyaretçilerin cebini yormayacak özelliklere sahip olan Sırbistan az para ile Yurt dışına çıkmanın diğer adreslerinden biridir. Gezilecek ve görülecek yer konusunda oldukça zengin olan Sırbistan mutlaka seyahat edilmesi gereken ekonomik ülkeler arasında yer almaktadır.

Kamboçya

Yurt dışında olmanın ve ekonomik bir tatil yapabilmenin bir diğer adreslerinden biri de Kamboçya’dır. Plajları ve son derece keyif verici olan şehir görüntüsü ile yurtdışında olmanın en düşük bütçeli halini görmek için ideal özelliklere sahip bir ülkedir.

Arjantin Seyahati

Özellikle gece eğlencesi olan bir ülkede tatil yapmak isteyenler için harika alternatiflerden biri olan Arjantin, az bütçe ile oldukça iyi bir tatil yapabilmenin en ideal adreslerinden biridir.

arjantin

#EkonomikTatil

Yorum Formu
bottom of page