Büşra Develi: “Ataerkil baskı görmedim” Büşra Develi: “Ataerkil baskı görmedim”Büşra Develi, Elle Türkiye’ye bu ay kapak oldu. Ünlü oyuncu kadınlara  çok değer veren bir evde büyüdüğünü dile getirdi: “Çok kadınlı bir ailem var. Ne ergenliğimde ne de çocukluğumda ataerkil bir baskıyla karşılaştım.”


Oyuncu Büşra Develi, şimdilerde yeni projelere hazırlanıyor. 27 yaşındaki güzel oyuncu, güçlü kadın rollerini sevdiğini çünkü kadınların çoğunluk olduğu bir evde büyüdüğünü söyledi: “4 kız kardeşin yer aldığı bir evde büyüdüm. Ne ergenliğimde ne de çocukluğumda ataerkil bir baskıyla karşılaşmadım. Kadınları seven ve onlara değer veren çok kadınlı bir aileydi.”

Develi, “Oyunculuk size nasıl bir güç kattı?” sorusuna şu cevabı verdi: “Oyunculuk bana gerçek anlamda güç verdi. Bir kadının kendi mesleğinin olması ve kendini ifade edebilmesi çok önemli. Bu güç senin ikili ilişkilerine, arkadaşlıklarına ve aşk hayatına da yansıyor. Gördüğüm tüm kadın hikayeleri kadının draması üzerine kurulu. Bunlar kadın hikayesi değil. Kadının gündelik yolculuğuna odaklanmalıyız.”

BÜŞRA DEVELİ KİMDİR?

Büşra Develi: Ataerkil baskı görmedim.

Büşra Develi, 25 Ağustos 1993 yılında İzmit’te dünyaya geldi. İlköğretimden sonra ailesiyle birlikte Antalya’ya taşınan genç oyuncu üniversite eğitimine kadar Antalya’da yaşadı.

Hayali olan oyunculuk üzerine eğitim almak için İstanbul’a taşınan oyuncu, Mimar Sinan ÜniversitesiGüzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Ana Sanat Dalı bölümünde okumaya başladı. Yoğun teklifler alması sonrasında okulunu dondurmak zorunda kalan güzel oyuncu dizi temposuna devam ediyor.

İlk olarak 2015 yılında yayınlananbaşrollerini Bensu Soral, Şükrü Özyıldız, Burak Deniz’in paylaştığıTatlı Küçük Yalancılar dizisinde tanınan güzel oyuncu aynı yıl İlyas Yalçıntaş’ın ‘İncir’ şarkısının klibinde de oynadı. 2017 Azra Kohen’in kitabından uyarlanan Ay Yapım dizisi ‘Fi’de de yer alan Büşra Develi, popülerliğini arttırmıştır.

2018 yılında başrolünde Kıvanç Tatlıtuğ’un oynadığı ‘Hadi Be Oğlum’ filminin kadrosunda da yer alan Büşra Develi başarılı yapımlarda yer almaya devam ediyor.

Filmleri ve Dizileri:

2018 – Mehmed: Bir Cihan Fatihi (Eleni) (TV Dizisi) 2018 – Hadi Be Oğlum (Leyla) (Sinema Filmi) 2017 – Arada (Lara) (Sinema Filmi) 2017 – Fi (Bilge Görgün) (TV Dizisi) 2017 – Ayla: The Daughter of War (Nimet (1950)) (Sinema Filmi) 2016 – Tatlı İntikam (Rüzgar) (TV Dizisi) 2015 – Tatlı Küçük Yalancılar (Selin)

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör