top of page
  • Yazar

Belediye Başkanlarının "Cumhurbaşkanı Adayı Olun" Çağrısına Akşener'den Yanıt!İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin 19 ilçe belediye başkanıyla buluştu. Daha önce "Cumhurbaşkanı değil başbakan adayıyım" diyen Akşener'e başkanlar tarafından "Kararınızı gözden geçirin, Cumhurbaşkanı adayı olun" çağrısı yapıldı. Akşener ise bu talebe "Mesele ben meselesi değil, mesele Türkiye. Kırıp dökmeden parlamenter sisteme geçirecek bir cumhurbaşkanı adayı ile gerçekleştirebiliriz" diyerek yanıt verdi.


İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin 19 ilçe belediye başkanı ile bir araya geldi. Toplantıda Cumhurbaşkanlığı adaylığından seçim hazırlıklarına kadar birçok konu ele alındı.


"Sahada Olun" Talimatı Verdi

HaberTürk'ten Mahir Kılıç'ın haberine göre, genel merkezde yapılan toplantıda belediyelerin çalışmaları ve ihtiyaçları yanı sıra gelecek seçimler de konuşuldu. Akşener başkanlara "Sahada olun, milletin sorunlarını çözün ve kavgadan uzak durun" talimatı verdi. Seçim sürecinin sert bir iklimde geçeceğini söyledi.


"Mesele Ben Değilim"

Toplantıda Cumhurbaşkanlığı seçimleri de görüşüldü. Meral Akşener, kim olursa olsun Millet İttifakı adayının 13. Cumhurbaşkanı olacağını söyledi. Söz alan belediye başkanları kendi bölgelerindeki genel kanaatleri iletti. Başkanların bir kısmı Mansur Yavaş bir kısmı ise Ekrem İmamoğlu'nun aday olması halinde cumhurbaşkanlığını kazanabileceğini açıkladı. Bazı belediye başkanları ise, Meral Akşener'e "Sizin adaylığınızı bekliyoruz" dedi. Fakat Akşener, bir kez daha başbakanlığı işaret etti. Aday olmayacağını belirten İYİ Parti lideri, "Mesele ben meselesi değil. Mesele Türkiye. Yorulmuş bir hükümet var. Türkiye'nin normalleşmesi lazım. Bunu kırıp dökmeden parlamenter sisteme geçirecek bir cumhurbaşkanı adayı ile gerçekleştirebiliriz" diyerek belirtti.

Yorum Formu
bottom of page