top of page

BMW 1 SERİSİ


Yeni 1 Serisinde ön ızgara bölümü büyütülmüş durumda. Ön marka amblemi de gözle görülür bir büyüme söz konusu. Mekaniğinden tutun motor aksanına kadar değişim söz konusu. Boyutlarında artış var. Uzun bir araç görünümünde olan yeni BMW 1 profil olarak diğer bir serileri ile benzerlikler taşımakta. Ancak ön bölüm BMW’nin o eski hırcın tararımını biraz daha hafifletmiş durumda. Araç arkası ise ön bölüm kadar agresif davranılmamış. Compact hatchback emsallerine göre üstün zevklerle tasarlanmış durumda. Arka bağışı ise elektrikli olarak açılsada manuel olarak kapanmakta. Ancak bagaj boyutların gözle gürülür bir büyüme göze çarpmakta. İç malzeme kalitesi oldukça başarılı. Koltuklar kullancıyı adeta sarmakta.


Mercedes A serisinden ve AUDİ 3 serisinden ayıran özellik arkadan çekişli olmasıydı ancak 2020 modelleri ile beraber gücü ön tekerlere vermekte. Bu durum sınıfındaki farklılığı ortadan kaldırılmış durumda. Motor olarak Twin Power Turbo dedikleri güçlü bir hacim yer almakta. Önden çekişli duruma geçmesine rağmen sürüş hazzı olarak müşterilerini tatmin etmekte.

İç tararım rahat ve geniş. İç döşeme ve kumaş kalitesi oldukça yenilenmiş ve genişletilmiş. Hafızalı koltuk ayarı ve kol tayama bölmelerine yer verilmiş. Göstergeler çerçevesiz gözlük formu kullanılmış ve kontrol paneli ekranı 9 inç ve 12 inç ekranlara yer verilmiş. Dikiz aynısında da aynı şekilde çerçevesiz cam kullanılmış. Süspansiyonları diğer modellere göre daha sert tercih edilmiş.Yeni modelin 2 benzinli 3 de dizel motor seçenekleri bulunuyor. 118i modelinde 1.5 litrelik ünite 140 hp ve 220 nm tork üretebiliyor.Vites seçenekleri 6 ileri manuel ve 7 ileri otomatik. 116d modelinde ise 1.5 litrelik dizel ünite görev yapıyor. 115 beygir gücündeki motor, 270 nm tork üretebiliyor.Vites seçenekleri 6 ileri manuel ve 7 ileri otomatik. 118d modelinde ise 2.0 litrelik motor görüyoruz. Dizel ünite 150 hp güç ve 350 nm tork üretiyor. Dört tekerlekten çekiş sistemi destekleniyor. Aile sınıfı olarak oldukça ilgi görecek bir model söz konusu. Karda ve arazidede rahatça kullanılması üzerine çeşitli özellikler katılmış durumda. Üst tavanda ise büyük bir bölümüne cam tavan yer verilmiş. Açılabilir olası güzel bir özellik. Tek düşündüren nokta ise fiyat donanım noktası. Yüksek fiyatı ile donanım seçenekleri olarak eksik kalmış durumda.

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
Yorum Formu
bottom of page