top of page

Dallas Mutlaka Görmeniz Gereken 5 Yer

Klyde Warren Park

2009 yapımı olan park, Dallas’ın Downtown bölgesinde bulunmaktadır. Yaklaşık olarak 2 hektardan daha geniş bir alanı kapsayan kamusal park, 2012 yılında tamamıyla kullanılabilir hale gelmiştir. Özel bir peyzaj firmasının tasarladığı park, gündüz 11.00 ve 18.00 saatleri arasında faaliyet göstermektedir. Dallas’ta gezilecek görülecek yerler arasında yer alan Klyde Warren Park, rahat bir nefes almak için çok uygun bir alandır.

Reunion Tower

Şehir merkezindeki Downtown Bölgesi’nde bulunan Reunion Tower, Dallas şehrinin manzarasını seyretmek için tercih edebileceğiniz bir yerdir. Kaliteli ve pahalı restoranların bulunduğu yaklaşık 171 metre uzunluğundaki kule, 1978 yılında inşa edilmiştir. Akşamları LED ışıklar ile aydınlatılan kule, şehrin sembollerinden biridir.

Dallas Botanik Bahçesi

Bütün büyük şehirlerde yer alan botanik bahçelerinin bir benzeri, Dallas’ta da bulunmaktadır. Birçok farklı türden bitkinin yer aldığı botanik bahçesinde, her yıl sonbahar mevsiminde ”Bal Kabağı Festivali” düzenlenmektedir. Bu festival kapsamında aynı anda 75 bin adet bal kabağından ”Bal Kabağı Köyü” yapılmaktadır. 19 farklı bahçe bulunan Dallas Arboretumu, 09:00-17:00 saatleri arasında ziyaret edilebilmektedir. Botanik Bahçesi’nin giriş ücreti, 15 dolardır.

Dallas Sanat Müzesi

1903 yılından bu yana hizmet veren Dallas’ın en popüler sanat müzesidir. 50 binin üzerinde eserin sergilendiği kurum 1984 yılında mekan değiştirmiştir. Daha sonra 2007 yılında mevcut binasına taşınmıştır. Amerika Mimarlar Enstitüsü’nün hazırladığı yarışmada altın madalya kazanan Barnes bu müzeyi dizayn etme hakkını elde etmiştir. Son derece dinamik sergilere sahip olan kurumda The Icebergs, Water Lilies sanat eserleri hususi ilgi görüyor. Dallas’taki en turistik yerlerden biri olan sanat müzesini es geçmeyin.

Dallas Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler 5 Yer

Reunion Kulesi

Dallas’ın Teksas bölgesinde en bulunan en ünlü yapıdır. İsmini bulunduğu ilçeden alan Reunion Kulesi, 1978 yılında hizmete açılmıştır. Aslında bu kule Hyatt Regency Otel kompleksinin bir parçasıdır. Yaklaşık olarak 171 metre yüksekliğindeki sembol yapı, Welton Becket tarafından tasarlanmıştır. Bu kule aynı zamanda Dallas’taki en yüksek 15 yapıdan biri olarak bilinmektedir. Gözetleme kulesi olarak oluşturulan yapının zirvesine yaklaşık 1 dakikalık asansör yolculuğuyla çıkılabiliyor. Dallas’ı en güzel görebileceğiniz yerlerden birisi burasıdır. Harika manzaranın tadını çıkarmak için Reunion Kulesi’ni Dallas mutlaka ziyaret etmelisiniz.

#Dallas

Yorum Formu
bottom of page