top of page

Depremde Zarar Gören Çiftçilere Tarım Destek Ödemeleri YapılacakTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, deprem felaketinin etkilediği Elazığ  ve Malatya'da  yaşayan çiftçilerin 31 Ocak'ta verilmesi planlanan 33,8 milyon liralık tarımsal desteklerini, 20 Ocak 18.00 itibarıyla üreticilerin hesaplarına aktaracaklarını bildirdi. Bu erken ödeme hem çiftçilerin kayıplarını onarmaya yardımcı olurken hemde vatandaşların mağduriyetleri giderilmiş olacaktır.

Bakan, yaptığı yazılı açıklamada, Elazığ ve Malatya'ya yönelik destek hakkında Elazığ ve Malatya'daki üreticilere buzağı için 24 milyon lira, yem bitkileri için 6,6 milyon lira, hububat için 4 milyon lira, Çevre Amaçlı Tarım Arazilerinin Korunması Programı (ÇATAK) için 750 bin lira, sertifikalı tohum kullanımı için de 105 bin lira destek ödemesi yapacaklarını kaydetti. Bakan aynı zamanda devletin bu denli hızlı davranmasını ekonomik olarak güçlü olduğumuzun göstergesidir şeklinde açıklamalarda bulundu.


İlerleyen etaplarda Sağlık Bakanlığı ve Şehir ve Planlamacılık Bakalığının ekonomik destekleri beklenmekte. Bu destekler bölgedeki vatandaşlarımızın gündelik hayata daha hızlı adapte olmaları için oldukça önem arz etmektedir.

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
Yorum Formu
bottom of page