top of page
  • Yazar

Doğal Gaz Faturalarında Sistem Sil Baştan Değişiyor!AK Parti Grup Başkan vekili Mustafa Elitaş, kademeli doğal gaz tarifesinin 4 Ocak tarihinden itibaren Meclis'e getirileceğini söyledi. Elitaş tarifenin gerekçesiyle ilgili de, "Villada oturanla gecekonduda oturanın aynı fiyattan doğal gaz tüketimini uygun bulmuyoruz" diyerek belirtti.


TBMM Genel Kurulunda Gelir Vergisi Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi Görüşmeleri Devam Ediyor.


''Kademeli Doğal Gaz Tarifesinin Gerekçeleri Haklı''

Ak Parti Grup Başkan vekili Mustafa Elitaş, doğal gaz faturalarına ilişkin olarak, "Biz de arkadaşlarımızla arkada istişare ettik. İnşallah bugün, sanıyorum kanun teklifini hazırlıyorlar. 4 Ocak tarihinden itibaren, Türkiye Büyük Millet Meclisi çalışmalarına başladığı anda, kademeli doğal gaz tarifesini de getireceğiz. Gerekçeleri haklı, biz de zaten onu biliyoruz. Çünkü bir villada oturanla bir gecekonduda oturanın aynı fiyattan doğal gaz tüketimini uygun bulmuyoruz" diyerek ifade etti.


"BOTAŞ'ın Özelleştirilmesi Gündemimizde Değil"

BOTAŞ'ın özelleştirilmesi iddialarına ilişkin Elitaş, "Öyle bir konu kesinlikle gündemimizde söz konusu değil. BOTAŞ hem gaz tedarikçisi hem ileticisi. Gaz tedarikini sadece BOTAŞ değil, özel sektör kurumları yapıyor ama iletim sadece BOTAŞ'a aittir. Elektrik iletim şirketlerinde de aynı şekil söz konusudur. BOTAŞ'ın özelleştirilmesi gündemimizde olan bir konu değildir" diyerek açıklamalarda bulundu.

Yorum Formu
bottom of page