Dolar Son 4 Ayın En Düşük Seviyesinde İşlem Görüyor

Dolar son 4 ayın en düşük seviyesinde işlem görüyor.

Yeni ekonomi yönetiminin hamleleri işe yaradı. Ekonomi yönetiminin son 2 yılının aksine ortodoks politikalara, piyasa dostu uygulamalara yönelmesiyle birlikte dolar/TL bu sıralarda son 4 ayın en düşük seviyelerinde işlem görüyor. Dolar şu sıralarda 7,33 TL’den işlem görürken, aynı saatlerde euro 9 TL’den, sterlin ise 9,96 TL’den işlem görmektedir.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal’ın görevden alınmasından sonra yerine getirilen Naci Ağbal’ın nasıl bir politika izleyeceği merak konusu iken, aynı dönemde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın beklenmedik istifası ekonomide değişimin sinyalini göstermişti.

“TL %15 DEĞER KAZANDI”

Berat Albayrak’ın istifasından sonra göreve Lütfi Elvan atanırken, bu süreçten sonra TL dolar karşısında %15 değer kazandı.

“DOLAR 7,33 TL’DEN İŞLEM GÖRÜYOR”

Lütfi Elvan ve Naci Ağbal’ın göreve gelmesinden sonra kademeli olarak düşüşe geçen dolar dün 7,34 TL ile Eylül ayından bu yana en düşük seviyesini gören dolar/TL, günü bir önceki kapanışa göre %0,7 azalışla 7,39’dan tamamladı. Dolar/TL, bugüne düşüşle başlamasının ardından an itibariyle 7,33 TL’den işlem görmekte.

AYNI ZAMANDA STERLİN VE EURO HANGİ SEVİYEDE ?

Euro/TL, dün analistlerin önemli destek olarak nitelendirdikleri 9’un altını test etmesinin ardından şu dakikalarda 9 TL’den işlem görüyor. Sterlin/TL de 9,96 TL’den alıcı buluyor.

GÜNDEM ODAĞINDAKİ KONULAR

Analistler, bugün yurt içinde veri gündeminin sakin olduğunu, yurt dışında ABD’de açıklanacak verilerin yanı sıra İngiltere’de ticaret anlaşmaları ve ABD’de teşvik paketi ile ilgili gelişmelerin takip edileceğini belirterek, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ve aşısına yönelik haber akışının da gündemin odağındaki yerini koruduğunu aktardı.

#Dolar

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Milli Piyango İkramiye Listesini Sorgula 2021

Milli Piyango yılbaşı 2021 özel çekilişleri başladı ve büyük ikramiye çekilişine saatler kaldı. Bu yıl büyük ikramiyenin 100 Milyon TL olduğu çekilişte ilk çekilişler saat 14.30 itibariyle başladı. Mİ

2021 Yılının Yeni Trafik Ceza Ücretleri Belli Oldu

2021 yılının yeni trafik ceza ücretleri belli oldu. Trafik cezalarının %9,11 oranında artmasıyla 2021 yılının en düşük cezası 113 TL ile taşıma sınırı üstünde yolcu alan sürücülere, en yüksek ceza ise