• Yazar

Ege Denizi Beşik Gibi Sallandı!Ege Denizi'nde saat 14.48'de 5.3 büyüklüğünde depremle sallandı. Gökçeada'ya yakın bölgede gerçekleşen depremler İzmir, Çanakkale ve Edirne'de de hissedildi.


Deprem bölgesinde olan Ege Denizi, bugün peş peşe sarsıntılarla sallandı. Gökçeada'ya yakın bölgelerde meydana gelen depremler İzmir, Çanakkale ve Edirne'de de hissedilirken herhangi bir olumsuzluk olmadı.


5.3'le Sallandı

Ege Denizi'nde bugün saat 14:48'de merkez üssü Gökçeada açıklarında 5.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Adanın yaklaşık 126 kilometre açığında gerçekleşen depremin derinliği 7.30 kilometre olarak ölçüldü. Depremin merkez üssünün Yunanistan'ın Haldiki yarımadasına uzaklığı ise 16.5 kilometre olarak açıklandı.


Artçı Sarsıntılar Peş Peşe Devam Etti

Saat 14.51'de yine Gökçeada'ya yakın bölgede bir deprem daha kaydedildi. Deprem büyüklüğü 3.8 olarak açıklandı. Saat 15.26'da ise bölgede ikinci bir sarsıntı kaydedildi. Depremin büyüklüğü 4,7 olarak açıklandı. Bu sarsıntıların ardından 16.36'da ve 16.39'da bölge 3.7 ile tekrar sallandı. Artçı sarsıntıların ardından herhangi bir olumsuzluk olmadı.