top of page

Ekonomik Tatil Yapmanın İp Uçları

Ekonomik tatil yapmak mı istiyorsunuz ? Haydi bu yazıyı hep birlikte okuyalım…

Erken Rezervasyonları Takip Edin

Ekonomik yaz tatili yapmanın ilk akla gelen kuralı, tatili aylar öncesinden hazırlamaktııt. Erken rezervasyon fırsatları, size istediğiniz yerde istediğiniz seçenekleri çok daha makul fiyatlarla satın alma imkanı sunar. Erken rezervasyon sayesinde sezon fiyatlarına oranla %50’ye kadar daha uygun fiyatlarla tatilinizi gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz.

Her Şey Dahil Otelleri Tercih Edin

Ev veya pansiyon kiralamak uygun olabilir fakat  bazı çocuklar ıvır zıvır yemeyi çok sever. Böyle bir aileyseniz kesinlikle her şey dahil oteli tercih etmelisiniz.

Okulların Açık Olduğu Dönemler

Çocuklarınız okula gitmiyorsa Mayıs sonu ya da Haziran’ın ilk haftaları ile Eylül ayında okulların açık olduğu haftalarda da izne çıkabilirsiniz. Örneğin aynı otelin fiyatı Ağustos ayı ile Eylül’ün son haftası farklı olur. 250 TL gecelik fiyatı olan otelin ücreti Eylül ayında 150 TL’ye kadar düşebilir. Mayıs ayında ise fiyatlar daha uygundur.

Ev Kiralayın

Eğer kalabalık bir aileye sahipseniz çocukların yanında babaanne dede gibi aile büyüklerini de tatile götürecekseniz, ev kiralamak daha avantajlı olabilir. Böylece otelde bir kişi fiyatına evde 5-6 kişi kalabilirsiniz. Gitmeden yanınıza evden yeme içme temizlik malzemeleri vs götürerek market alışverişinizi de daha uyguna getirebilirsiniz.

Yılbaşı Gezilecek Yerler Listesi

Uçak Biletinizi Erken Satın Alın

Uçak biletleri de tatil gününden aylar öncesinden alındığında ciddi kar etmenizi sağlar. Zaten tatil giderlerinin başında konaklama, yol ve yiyecek / içecek masrafları gelir. Uçak biletlerinizi erkenden satın alarak, tatilinizi çok daha ekonomik olarak yapabilirsiniz.

Apart Otelleri Deneyin

Apartman ya da villa şeklinde olan apart otellerde bir veya daha fazla oda, mutfak ve salon yer alır. Bu sistem, özellikle kalabalık aileler için daha avantajlı olabilir. Evindeki konforu arayanlar için hem ekonomik hem de daha rahat bir tatil seçeneği olan apart otellerde kişi sınırlaması olabileceğini de unutmamak gerekir.

Az Bilinen Yerlere Gidin

Bazı tatil beldeleri her zaman daha meşhurdur ve dolayısıyla buralarda tatil yapmak daha maliyetli olabilir. Daha az bilinen ama keyifle tatil yapabileceğiniz, hem yurt içinde hem de yurt dışında pek çok seçenek olduğunu da unutmayın. Hem yeni yerler keşfedip hem de ekonomik bir tatil yapma fırsatına sahip olabilirsiniz.


#Ekonomik #Tatil

Yorum Formu
bottom of page