• Yazar

Ekrem İmamoğlu İptal Edilen İstanbul Seçimleriyle İlgili Konuştu!İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 6 Mayıs 2019'da iptal edilen İstanbul seçimleriyle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, "İptal ettiklerinde Sultanbeyli'de bir iftar sofrasındaydım. Arabaya bindiğimde Allah içimdeki hissi biliyor. Bana bunu yapmayacaktınız. O kadar kararlılık doğurdu ben de. Bir saati aşan bir zaman dilimiyle Beylikdüzü'nde Yaşam Vadisi'ne gidip millete duygularımı aktardım" diyerek ifade etti.

"Kurtuluş Savaşı sırasında topçu birliğinde görev yapan dede Mevlüt Bey, yıllar sonra büyük torununu kucağına alarak ona anılarını anlatır. Birkaç kuşağın bir arada yaşadığı geniş bir ailede büyüyen çocuğun çocukluğu tütün tarlalarında çalışarak, gençliği futbol oynayarak geçer. Yetişkinliğinde İstanbul'un Beylikdüzü ilçesinde adeta mini bir kent yaratan o çocuk, 2019 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilir. İşte o çocuk, Ekrem İmamoğlu"

"Benden Yana Düşünmeyenlerin Bile Sesi Oldum" İptal edilen İstanbul seçimlerine ilişkin konuşan İmamoğlu, şunları söyledi: "O dönemde milyonlarca insanın sesi olduğumu düşünüyorum. Burada taraf olanları söylemiyorum. Benden yana düşünmeyenlerin bile aslında sesi oldum. Çünkü adaleti savundum. Ülkenin iyiliğini savundum, diyerek ifade etti.

"Arabaya Bindiğimde Allah İçimdeki Hissi Biliyor" Seçim iptal olursa ne olur diyen arkadaşlara 'Fark atarız. Ama ben bunu ülkeme yakıştıramıyorum. Olmamalı' dedim. İptal ettiklerinde Sultanbeyli'de bir iftar sofrasındaydım. Arabaya bindiğimde Allah içimdeki hissi biliyor. Bana bunu yapmayacaktınız. O kadar kararlılık doğurdu bende. 1 saati aşan bir zaman dilimiyle Beylikdüzü'nde Yaşam Vadisi'ne gidip millete duygularımı aktardım. Bence toplum adına da hem ilk seçimdeki 'hak yemem ve hakkımı yedirtmem' mesajım, hem o 6 Mayıs'taki topluma her şeyin çok güzel olacağını ifade eden konuşmam çok önemli iki andı diye düşünüyorum. Hem milyonlarca İstanbullunun hem de Türkiye'deki milyonlarca vatandaşın sesi olduğumu düşünüyorum" dedi.

"Kavganın İçinde Oldum Ama Ya Ayıran Ya Da Uzlaştırandım" Çocukluğunu da anlatan İmamoğlu, hiç kavga etmediğini belirterek, "Hiç kimseye tokat atmadım. Aynı zamanda yemedim. Kavganın içinde oldum ama ya ayıran, ya uzlaştırandım. Mahallede bir araya getiren, uydurma lig kuran, organizasyon yapan biriydim" diyerek ifade etti.