top of page

Eleme Adayı Kim Oldu? MasterChef’te yaşananlar

Eleme adayı kim oldu? 14 Aralık Gecesi MasterChef potasına giren isim ve ödül oyununu kazanan yarışmacılar belli oldu


MasterChef eleme adayı son bölümde belli oldu. Ödül oyunu ve dokunulmazlık mücadelesinin yaşandığı oyunda yarışmacılar karşı karşıya geldi. Danilo, Somer ve Mehmet Şef’in istediği en iyi yemeği, yapan yarışmacılar potadan kurtulurken bir isim haftanın ilk adayı oldu. Ailelerle soru cevap ödül oyununun oynandığı MasterChef Türkiye’nin 14 Aralık tarihli 121. bölümünde ödülü kazanan isim Serhat oldu. Peki, MasterChef eleme adayı kim oldu? İşte, MasterChef potaya giren isim ve son bölümün özeti.


MasterChef Türkiye’de adım adım final heyecanı başlarken, yarışmacılar yeni bir dokunulmazlık oyunu ve ödül oyunu için önlük giydi. Tv8 ekranlarında yayınlanan MasterChef Türkiye’nin 14 Aralık tarihli 121. bölümünde tüm yarışmacılar aileleriyle beraber mutfağa girerek yemek yaptı. MasterChef yarışmacılarından Serhat’ın nişanlısı, Eray ve Barbaros’un annesi, Özgül’ün eşi ve Emir’in arkadaşının yarıştığı gecede ödülü alan isim Serhat oldu. Eleme oyunu sonrası potaya giren haftanın ilk aday ise Eray olarak belirlendi. İşte, son bölümde yaşananlar;ELEME ADAYI KİM OLDU? 

Master Chef’te oynanan ödül oyunu sonrası 5 yarışmacının tamamı direkt eleme oyunu oynadı. Barbaros, Serhat, Emir, Özgül ve Emir bu oyunda Beef Wellington yapmak için müdadele verdi. Takım oyunu olmadan yarışmacıların tamamı Mehmet Şef’in anlattığı tekniğe göre yemeklerini hazırladı.
Mehmet, Danilo ve Somer şef yarışmacılara bu yemeği hazırlamak için tam 1 saat süre verdi. Sürenin ardından şefler hazırlanan yemeklerin tadına baktı. Yapılan tadımın ardından şefler gecenin birincisi olarak Barbaros’u seçtiler. Gecenin ikincisi Özgül olurken, üçüncü olan isim Serhat oldu. Dördüncü olan yarışmacı Emir olurken potaya giren isim Eray oldu.
MASTERCHEF ÖDÜL OYUNUNU KİM KAZANDI? 

MasterChef Türkiye’de eleme oyunu öncesi eğleneceli anlar yaşandı. MasterChef’te son 5’e kalan yarışmacılar Eray, Barbaros, Emir, Serhat ve Özgül stüdyoda aileleriyle yemek yaptı ve soru cevap oyunu oynadılar. MasterChef yarışmacılarından Serhat’ın nişanlısı, Eray ve Barbaros’un annesi, Özgül’ün eşi ve Emir’in arkadaşı tezgah başına geçti.Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
Yorum Formu
bottom of page