Ferda Anıl Yarkın Yıllar Sonra Ortaya Çıktı


90’lı yılların unutulmaz ismi Ferda Anıl Yarkın… Yıllar sonra ortaya çıktı!


90’lı yılların unutulmaz ismi Ferda Anıl Yarkın, sosyal medyada gündem oldu. Gözlerden uzak bir yaşam tercih eden Ferda Anıl Yarkın yıllar sonra ortaya çıktı. Ünlü sanatçılar Güngör Yarkın ve Kamuran Yarkın’ın oğlu olan Yarkın’ın hayatı merak konusu oldu. Sonuna Kadar, Unuttum Sanma, Üzülme şarkılarıyla bir döneme damga vuran usta müzisyen sosyal medyada ilgi odağı oldu. Demet ve Alişan ile Sabah Sabah programına katılan Yarkın’ın hayatı sosyal medya kullanıcıları tarafından merak edildi. Uzun zamandır magazin gündeminden uzak kalmayı tercih eden Ferda Anıl Yarkın’ın paylaşımları ve son hali sosyal medyayı salladı. İşte merak edenler için Ferda Anıl Yarkın’ın son hali…

Gözlerden uzak bir yaşam tercih eden Yarkın yıllar sonra ortaya çıktı. Sonuna Kadar, Unuttum Sanma, Üzülme şarkılarıyla bir döneme damga vuran usta müzisyen sosyal medyada ilgi odağı oldu. Demet ve Alişan ile Sabah Sabah programına katılan Yarkın’ın hayatı sosyal medya kullanıcıları tarafından merak edildi.

Magazin gündeminden uzak kalmayı tercih eden Yarkın, 21 Ağustos 1970 yılında İstanbul’da doğdu. Ünlü sanatçılar Güngör Yarkın ve Kamuran Yarkın’ın oğlu olan Ferda Anıl Yarkın, Ritm Grubu üyeleri Ferruh Fahrettin Yarkın’ın ağabeyidir. Yeğenleri Nağme Yarkın ve Baturay Yarkın da tanınmış müzisyenlerdir.

FERDA ANIL YARKIN KİMDİR?

Ferda Anıl Yarkın; Çanakkale’de Mayıs 1970 ayında dünyaya geldi. Ferruh ve Fahrettin adlarında abileri vardır. Annesi Güngör Hanım ve Bestekar olan Deniz Astsubayı babasının adı Kamuran Yarkın’dır. Devamlı siyah giydiği kıyafetleri ile bilinir. Yarkın, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Türk müziği Devlet Konservatuvarı Keman Bölümü’nden mezun oldu. 90’lı yıllarda Üzülme, Sonuna Kadar duygusal şarkılarıyla ve sürekli siyah giydiği kıyafetlerle döneme damga vurdu. 1999 yılında çıkarttığı Unuttum Sanma albümü yeterince ilgi görmeyince 7 sene müziği ara vermek zorunda kaldı. Müziğe ara verdiği dönemde albüm yapmayı tercih etmeyen Ferda Anıl Yarkın Cengiz Kurtoğlu, İbrahim Tatlıses, Kibariye ve Müslüm Gürses gibi ünlü sanatçıların albümlerine besteleriyle katkı yaptı. Ferda Anıl Yarkın 2006 yılında Ayrılmayalım albümüyle geri döndü. 2007 yılında Şarkı Söylemek Lazım adlı yarışma programında Helin Avşar’ın koçluğunu yaptı. 2009 yılında Korolar Çarpışıyor programında Çanakkale Korosunu yönetti. Metin Özülkü ve Yeşim Salkım’la birlikte “Çılgınlar Kulübü” müzik grubunu kurdu. Birlikte sahne alan ve konser ve Türk müziğinin dört önemli sanatçısı 2019 yazında “Aramadın Aylardır” isimli şarkıyı birlikte seslendirerek ilk kliplerini de çekti.

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör