top of page

Fiyatlar Artacak, Şimdi Yatırım ZamanıSon 5 yılda konut üretim maliyetleri yüzde 100'e yakın arttı. Bunda kurun ve artan enflasyonun da etkisi oldu ama bunun tüketici fiyatlarına neredeyse hiç yansıtılmadığı görülüyor. Önümüzdeki dönemde bu maliyetlerin fiyata yansıtılması kaçınılmaz gözüküyor. 2020 başında ekonomik hareketlenme hemen göze çarpıyor. Bu durum gayrimenkul başta olmak üzere piyasaların canlanmasına neden oldu. Geçmiş yılların yıpranmalarınıda göz önüne alacak olursak bu hızlı değişim sektöre oldukça olumlu yansımış durumda.


Enflasyonist ortamda ve kur etkisinin ciddi bir şekilde maliyetlere yansıdığı bu dönemde güçlü kalmasının en önemli adımı büyüme odaklı yatırımlar. Doğru yatırım ve kazanç hem vatandaşları istedikleri noktalara ulaştırır hemde üreticileri memnun eder.


Türkiye teşvik bakımından dünyada sayılı ülkelerden bir tanesi durumunda. Hem vatandaşa yönelik hemde üreticiye. Bunun en etkili özelliği güçlü ekonomidir. Risk ortamının olmadığı ve güven ortamının sağlandığı ekonomide yatırım ve kazanç kaçınılmazdır.


2020 ikinci yarısından itibaren bu psikoloji daha da artarak piyasa beklentilerini karşılayacağı konuma gelecektir. Sektörün önde gelen firmaları 2020 rakamları diğer yıllara göre %7 oranında daha fazla bir beklenti söz konusu.

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
Yorum Formu
bottom of page