top of page

Ford EcosportBüyük araç sınıfında büyük ilgiye neden olan Ford Ecosport bekleyenlerin merakını gidermiş durumda. Arka bagajın yan açılması öncelikle kullanış bakımından soru işaretlere sebep olmakta ancak araç iç büyüklüğü ve bagaj büyüklüğü olarak oldukça geniş bir alan mevcut. ED Line özelliklerini taşımasından dolayı spor çizgiler mevcut. Jantların oldukça spor olması aracın bu modelinden kaynaklı. Ön bölümü kaplayan Sunroof söz konusu. Ön sis farları iri bir görünüme sahip ancak logo olarak Ford markası bir büyümeye gitmiş durumda. Kaba bir görünüme sahip olan ön logo bu durumu anahtarlığada yansıtmış durumda. Oldukça kaba bir anahtar mevcut.


Motor olarak küçük bir hacimli motor tercih edilmiş. Benzin tüketimi ve performans olarak oldukça başarılı bir durumda. Moto üzerinde bir kapak olmaması ise alıcıları düşündürmekte. Anahtarsız çalıştırma ve iki adet USB girişi mevcut. Dijital göstergeler bulunmakta. Araç içi bölmeleri fazla olsada hacim olarak düşük tercih edilmiş.
Araç koltukları kullanıcıları oldukça yüksek konumlandırmakta. Yüksekte sürüş keyfi sunmakta. Alçakta kullanımı tercih eden kullanıcıları düşündürmekte. Araç içerisinde küçük bir ekran tercih edilmiş. Hem dar kapasite hemde yüksek bir araç durumunda. Bu durum sert bir direksiyon kontrolü oluşturmakta. Motor sesi kabinde oldukça duyulmakta. Uzun yollarda kullanıcıları rahatsız edebilir. Özellikle üst devirlerde oldukça ses gelmekte. Araç içerisinde sesli komut sistemi bulunmakta.


1 LT motor hacmine sahip olan bu model 125 beygir güç üretmekte. Adından da anlaşıldığı üzere Ekonomik olarak tasarlanmış olan bu model kullanım esnasında bu durumun karşılamadığını ortaya koymakta. 10-12 LT sevilerinde seyretmekte. Fiyat olarak Türkiye satış fiyatı 160 Bin TL başlangıç paketi yer almakta. Bu fiyata paket eklemeler ile artış göstermekte.


Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
Yorum Formu
bottom of page