Gayrimenkul %12 Döviz İse %0,6 Kazanç Sağladı


Son dönemlerde artış gösteren gayrimenkul sektörü uzun vadede bakıldığında daha çok kazandırmaktadır. Konutlarda meydana gelen fiyat artışları ise yavaşlama göstermekte. Şimdi nakit para bulundurmak yerine konut almanın tam sırası.


Genç nüfusun etsiki, artan nüfus sayısı ve kentsel dönüşüm gibi nedenler konut sayısının hızla artmasını ve talebinde yüksek olmasına neden olmaktadır. 1 bucuk milyonu artan konut üretiminde büyük bir pay ise yeni evlilikler olarak görünmekte.


Düzenli olarak yıllara dağıtarak konut üretilmeli aksi taktirde ilerde konut talebinin karşılanmaması durumu söz konusu olabilir. Tüm olumsuz durumlara rağmen vatandaşlarımız konut alımından vazgeçmemektedir. Özellikle iç bölgelerde yaşayan vatandaşlarımız kıyı ve büyük metropollerden alım yapmakta ve ileriye dönelik yatırım üşüncesi sergilemektedir.

Konut aynı zamanda düzenli olarak gelir sağlamaktadır. Vatandaşlara hem ek gelir hemde sermaye anlamında büyük katkı sağlamaktadır. En başarılı uzun vadeli yatırım konut olarak gözükmekte.


Sektör bu artışa oranla büyüme göstermektedir. Bu büyüme bilinçli ve teknolojik imkanlar kullanılarak yapıldığı sürece sadece Türkiye’de değil sektör tüm Avrupa bölgesine yatırım yapabilir. İnşaat sektöründe Türkiye başka ülkelerde söz sahibi olabilir.

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör