top of page
  • Yazar

Halkbank'ın Tartışma Yaratan "Türk Lirası" Reklamı Meclis'e Taşındı!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün olan Kabine Toplantısı sonrasında yeni ekonomi modeli "Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat"ı açıkladı. Erdoğan'ın yeni sistemi duyurmasıyla günlerdir rekor üstüne rekor kırarak 18,34 seviyelerine kadar tırmanan dolar/TL bir anda 12 seviyelerine düştü.


''Ne Ara Haber Aldınız Da Reklam Çektiniz?''

Yeni sistemin tartışılmaya başlandığı dakikalarda ise dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Televizyon izleyen vatandaşlar Halkbank'ın Türk Lirası'yla ilgili reklamına denk gelince büyük şaşkınlık yaşadı. Halkbank'ın reklamı akıllara "Sistem önceden biliniyor muydu?" sorularını getirirken, sosyal medyada birçok kişi "Ne ara haber aldınız? Ne ara çektiniz?" sorularını düşündü.


Banka, Reklamı Sosyal Medya Hesaplarından Da Paylaştı

Halkbank'ın sosyal medya hesaplarından da paylaşılan reklamda "Paramızın gücüne güveniyoruz! Halkımızın Bankamızda değerlendirdiği Türk Lirasının her kuruşunu Üreten Türkiye için kocaman bir desteğe dönüştürmek en temel görevimiz: Ne mutlu bize! Bağımsızlığımızın ve egemenliğimizin sembolü Türk Lirası ile halkımız kazanıyor, ülkemiz büyüyor!" diyerek ifade etti.


''Dolar 18 Liraya Kadar Çıktı Ve Haberi Olanlar Dövizlerini TL'ye Çevirdi''

Reklam filmiyle başlayan tartışmalara CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen de dahil olurken, reklamı alıntılayarak Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Halkbank bu reklamı ne zaman çekti? Demek bu mevduat kararının alınacağı çok öncesinden belliydi. Dolar 18 liraya kadar çıktı ve zirvedeyken haberi olanlar dövizlerini Türk Lirasına çevirdi. Şimdi bu liraların faiz garantisi halka yüklendi. Bunlar Sülün Osman'ı bile çırak çıkarır" diyerek belirtti.

Yorum Formu
bottom of page