top of page
  • Yazar

İstanbul Kara Teslim! Yağış Etkisini Artırdı!İstanbul son yılların en çetin kışını yaşıyor. Beyaza bürünen kentte kar kalınlığı bazı ilçelerde 1 metreye ulaştı. Gün boyunca yapılan uyarıların ardından kamu kurum ve kuruluşlarında mesai saatleri değişti, AVM'ler erken kapandı. Ne yazık ki alınan önlemler trafik çilesini çözmedi.


Trafik Durdu

Buzlanan yollarda çok sayıda kaza yaşandı. Kimi yerlerde trafik tamamen durdu, sayısız araç yolda kaldı. Vatandaşlar araçlarını yol kenarında bırakarak yürümek zorunda kaldı.


Vatandaşlar İsyan Etti

İstanbul'daki duruma tepki gösteren vatandaşlar soluğu sosyal medyada alarak, eleştirilerini yöneltti. Çok sayıda paylaşımdan sonraTwitter'ın gündeminde ilk sırada "#imamoğluistifa" etiketi yer aldı. Hemen sonra ise "#tuzyoktuz" ve İBBçalışmıyor etiketleri yer aldı.


"4-5 Saattir Yoğun Bir Kar Yağışı Var"

Tüm bu gelişmelerin yaşandığı sırada gözlerin çevrildiği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan da açıklamalar geldi. Kar kalınlığının 50 santimetreye ulaştığını belirten İmamoğlu, "İstanbul'un batı aksında, yani yeni İstanbul Havalimanı'yla başlayan, özellikle Arnavutköy, Büyükçekmece, Esenyurt, Beylikdüzü üzerinden devam eden bir hatta yoğunlaşan bir fırtınalı kar yağışı var" diyen İmamoğlu, "Şu an itibariyle, yaklaşık 4-5 saattir yoğun bir kar yağışı içerisinde sürüyor. Yoğunlaştığımız yetki alanlarımız var. Özellikle D100 karayolu diye tariflediğimiz, aslında E-5 karayolu diye de bilinen, Avcılar'ın, Beylikdüzü'nün içinden geçen Büyükçekmece'ye doğru devam eden bu hatta yoğun bir sıkışma yaşanıyor. Kar yağışı da etkisini devam ettiriyor. Şu anda orada Esenyurt ve Beylikdüzü Belediye Başkanlıklarıyla yaptığımız görüşmede, kar kalınlığının 50 santimi aştığını ifade ediyorlar" diyerek belirtti.

Yorum Formu
bottom of page