top of page

Kıbrıs: Yavru Vatanda Alışveriş Keyfi


Küçük esnafçılığı hala devam ettiren Kıbrıs, uluslararası markalardan ziyade ithal üretimleriyle ziyaretçilerin dikkatini çekiyor.

Alışveriş Keyfi

Yerel anlamdaki hayatıyla ilgi gören Kıbrıs, yıl boyunca yüzbinlerce misafirlere ev sahipliği yapmaktadır. Yöresel anlamdaki pazarları, süpermarketleriyle dikkatleri üzerine çeken Kuzey Kıbrıs’ın ara sokakları mutlaka görülmeye değerdir. Geniş ürün yelpazesiyle hizmet veren Kıbrıs’ta uygun fiyatlarla şarap ve alkollü içecek alışverişi yapabilirsiniz. Mobilya mağazalarının da oldukça ilgi gördüğü Kıbrıs’ta evlerinizi süsleyecek binlerce mobilya çeşitleri bulunmaktadır.

Neler Alınır?

Kıbrıs’daki tatilinizde içki ve sigara ürünlerini bulmak Girne ve Lefkoşa’yı ziyaret edebilirsiniz. Modanın son trendlerini bulacağınız kıyafetler ve onların tamamlayıcısı rengarenk aksesuarlara Kıbrıs’ın dükkanlarında görebilirsiniz. Kalite kalite değişen ürün fiyatları da birbirinden bağımsız diyebiliriz. Hem yetişkin hem de çocuklara hitap eden bu mağazalarda binlerce çeşit kıyafet sizi bekliyor. Fiyat olarak gözünüzü şimdiden korkutmayın, bilinenin aksine fiyatları oldukça uygundur. Şayet aklınızda hediye alma düşüncesi varsa aksesuarlarına bakmadan acele karar vermemelisiniz.

Kıbrıs: Yavru Vatanda Alışveriş Keyfi


Kuzey Kıbrıs’a Arabayla Nasıl Gidilir?

Kıbrıs’a gidiş hava yolu haricinde denizden de arabayla ulaşmak mümkündür. Bunun için buraya yakın Akdeniz illeri Antalya ye da Mersin iline gidilmektedir. Kıbrıs feribotları Mersin’den Gazimağusa’ya gidiyor. Ayrıca Taşucu-Girne feribot seferleri düzenlemektedir.

Bunun yanı sıra Antalya Kıbrıs feribot seferleri Alanya merkezli yapılıyor ve Girne’ye yanaşıyor. Taşucu Kıbrıs feribot ücretlerinde ve diğer seferlerde yaz kış ayrı tarifeler uygulanıyor. Mersin-Kıbrıs gemi seferleri güncel fiyat ve saatlerini öğrenmek için bu tabloları incelemek sizin için iyi olacaktır. Bu arada arabayla giderken ehliyet, ruhsat, pasaporta ek olarak triptik belgesi alman ve Kıbrıs girişinde arabanızı sigortalatmanız gerekmektedir.

Kuzey Kıbrıs’a Gitmek İçin Pasaport Gerekiyor mu ?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile karşılıklı olarak vize uygulanmasa da, uçaklar dış hatlar terminalinden kalkıyor ve bu rotaya en yaygın ulaşım aracı da zaten uçak olarak bilinmektedir.

Yavru vatanı ziyaret etmek için Türk vatandaşlarına pasaport gerekli değildir. Hem pasaportla hem de nüfus cüzdanıyla giriş yapılabiliyor. Ancak doldurulan formu kesinlikle kaybetmemek gerekiyor. Hatta son pasaport kontrolüne kadar bu belgeyi özenle korumanız gerekmektedir.

#Kıbrıs

Yorum Formu
bottom of page