top of page

Kafe Ve Restoranlarda 10:00 – 20:00 Saatler Arası Sadece Paket Servisi Olacak

Kafe, ve restoranlarda 10:00-20:00 saatleri arasında sadece paket servis hizmeti verebilecek.

Kafe, ve restoranlarda 10:00-20:00 saatleri arasında sadece paket servis hizmeti verebilecek. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan “Koronavirüs Yeni Tedbirler” isimli genelgede; restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme içme yerleri, 10:00-20:00 saatleri arasında sadece paket servis hizmeti verebilecek. 20:00’dan sonra yalnızca paket servis hizmeti devam edecek. 

İçişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde alınan kararlar doğrultusunda yeni koronavirüs tedbirlerinin uygulanması için valiliklere yeni bir genelge gönderdi.

Genelgeye göre, koronavirüsle mücadeleye yönelik yeni genelgede bulunan tedbirler 20 Kasım Cuma saat 20:00 itibari ile geçerli olacak şekilde uygulanacak. Peki Haber İçeriğini İnceleyelim;

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan “Koronavirüs Yeni Tedbirler” isimli genelgede şu ifadelere yer aldı:

10:00 – 20:00 SAATLERİ ARASINDA GEL AL VE PAKET SERVİS OLACAK

Kafe, Restoran, lokanta, pastane, kafeterya gibi yeme içme yerleri 10:00 ve 20:00 saatleri arasında sadece paket servis veya gel al hizmeti verecek şekilde açık olabilecek. 

Genelgeye göre, koronavirüsle mücadeleye yönelik yeni genelgede bulunan tedbirler 20 Kasım Cuma saat 20:00 itibari ile geçerli olacak şekilde uygulanacak.

SAAT 20:00 SONRASI SADECE PAKET SERVİS OLACAK

Restoran, lokanta veya online yemek sipariş firmalarınca saat 20:00’den sonra sadece telefonla ya da online sipariş üzerine paket servis hizmeti olacak.

Genelgeye göre, koronavirüsle mücadeleye yönelik yeni genelgede bulunan tedbirler 20 Kasım Cuma saat 20:00 itibari ile geçerli olacak şekilde uygulanacak.

DİNLEME TESİSLERİ KISITLAMALARDAN ETKİLENMEYECEK

İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurullarınca tek tek belirlenmek ve yerleşim sahasında bulunmamak kaydıyla şehirlerarası karayolları kenarında bulunan ve şehirlerarası toplu ulaşım veya lojistik amaçlı araçlara hizmet veren dinleme tesislerinde yer alan restoran, cafe gibi yeme içme yerleri kısıtlamalardan etkilenmeyecek. Genelgeye göre, koronavirüsle mücadeleye yönelik yeni genelgede bulunan tedbirler 20 Kasım Cuma saat 20:00 itibari ile geçerli olacak şekilde uygulanacak.

20 KASIM’DA UYGULANMAYA BAŞLANACAK

Yayınlayan genelgeye göre, koronavirüsle mücadeleye yönelik hareket kapsamında yeni tedbirler 20 Kasım Cuma saat 20:00 itibari ile geçerli olacak şekilde uygulanacaktır.

Yorum Formu
bottom of page