top of page

Kara Listeye Kredi Veren Bankalar 2019 (%1,97 Faizli 100 Bin TL) Hangileridir.


Bankaların kredi verme koşullarından en önemlisi kredi notudur. Kredi notu yüksek olan kişiler ve aylık düzenli bir geliri olanlar, bankalardan kolaylıkla kredi alabilir. Ancak geçmiş dönemde bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarınızı ödemediyseniz ve icralık olduysanız kara listeye alınırsınız. Kara listeye alınmanız ise 5 yıl boyunca bankalardan kredi ve kredi kartı alamamanız anlamına gelir. Bankalar kara listedekilere kolay kolay kredi vermezler ancak bazı koşulları yerine getirmeniz halinde, bu durumda bile kredi almanız mümkündür. Sizlere 2019 kara listeye kredi veren bankalar hakkında detaylı bilgi verelim;

2019 kara listeye kredi veren bankalar ve koşulları nelerdir?

Kara listede olanların bankalardan kredi çekebilmesi için ön şart, kredi notunun yükselmeye başlamasıdır. Bunun için bir bankadan kredi kartı talep etmelisiniz. Maaşınızı aldığınız ya da çalışmış olduğunuz bankadan düşük miktarlı bir kredi kartı alabilir ve bunun borçlarını düzenli olarak ödeyebilirsiniz. Bu sayede kredi notunuz biraz da olsa yükselemeye başlar. Ayrıca kredi notunuzu yükseltmek için banka hesaplarınızdan birine, faturalarınızı otomatik ödeme talimatı verebilir ve bunları düzenli olarak ödeyebilirsiniz. Bununla birlikte bireysel emeklilik yaptırmanız ve düzenli ödemeniz de kredi notunuzun yükselmesini sağlar.

Kara listedeyseniz ve kredi almak istiyorsanız aylık düzenli bir gelirinizin olması gerekir. Bankadan alacağınız krediyi geri ödeyebileceğinizi kanıtlamanın tek yolu maaş bordronuzun olmasıdır.


Kara listeye kredi veren bankalar aynı zamanda son 6 aylık sigorta priminin ödenip ödenmediğine de bakarlar. Sigorta priminiz ödeniyorsa, kredi alma ihtimaliniz yükselir.

Kara listedeyken kredi almak için bankaya teminat olarak ipotek ya da kefil göstermeniz gerekir. Kefilinizin memur çalışan ya da emekli olması önemlidir. İpotek için de ev ya da iş yeri tapusu yanınızda bulunmalıdır.


Yukarıdaki koşulları sağladığınızda, bankalardan 100.000 liraya kadar kredi alabilirsiniz. Ancak bu kredi için başvurularınızı banka şubelerinden yapmalısınız. İnternet üzerinden yapacağınız başvurular olumsuz sonuçlanacaktır. Bu durum, diğer bankaların size kredi vermesini zorlaştıracaktır.

Kara listeye kredi veren bankalar hangileridir?

Kara listede olanlar için kredi veren bankalar ve kredilerinin özellikleri aşağıdaki şekilde sıralanabilir;

Ziraat bankası kara listeye kredi ve özellikleri;

Ziraat Bankası, kamu kurumu olduğu için kara listedekilere kredi vermek istemez. Ancak bu bankaya ipotek ve kefil götürseniz, kredi alma ihtimaliniz yükselir. Bu bankadan evin değerine göre 100.000 liraya kadar kredi alabilirsiniz. Alacağınız kredinin aylık faiz oranı %1,90 olarak belirlenir. Kredinizi 60 aya kadar vadelenedirebilirsiniz.

Vakıfbank kara listeye kredi ve özellikleri;

Kamu bankaları, özel bankalar kadar çok kâr amacı gütmediği için kara listedekilere kredi vermeye soğuk bakmaktadır. Ayrıca kredi verirken çok detaylı araştırma yaparlar. Bu nedenle Vakıfbank’a kredi başvurusunda bulunurken de yanınızda ipotek ve kefil olması gerekir. Bu koşulları sağladığınızda, yine 100.000 liraya kadar kredi almanız mümkündür. Kredinizin faiz oranı %1,97 olacaktır. Kredinin vadesini 60 aya kadar belirleyebilirsiniz.

Garanti Bankası kara listeye kredi ve özellikleri;

Kara listeye kredi veren bankalar arasında en çok tercih edilen banka Garanti’dir. Bu bankanın faiz oranları diğerlerine göre daha yüksektir ancak kara listeye daha kolay kredi verebilmektedir. Aylık gelir ve sigorta durumunuzu kanıtlayan belgenizin yanınızda olması halende, bu bankadan kredi alabilirsiniz. 75.000 liraya kadar kredi alabileceğiniz bu bankanın faiz oranı %2,77’dir.

İş Bankası kara listeye kredi ve özellikleri;

Kredi sicilinizin olumsuz olması halinde, ipotek vermek şartı ile İş Bankasından kredi almanız mümkündür. Diğer bankalara olan borçlarınızı temizlediyseniz ya da yapılandırdıysanız, bu bankadan kolayca kredi alabilirsiniz. İş Bankası tarafından sunulan kredinin aylık faiz oranı %1,92’dir. Bu bankadan 60 aya varan vadelerle 100.000 liraya kadar kredi almanız mümkündür.

Aktif Bank kara listeye kredi ve özellikleri;

Kredi notunu dert etmeden ve kefil şartı aranmadan kredi alabileceğiniz tek banka Aktif Bank’tır.  Bu bankada aylık geliriniz olması ve sigorta primlerinizin yatması şartlarını sağladığınızda, 30 bin liraya kadar kredi alabilirsiniz. Kredi için başvurularınızı banka şubesinden ya da online olarak yapabilirsiniz. Kredinizi de 3 aydan 60 aya kadar vadelendirebilir, ödemelerinizde herhangi bir banka şubesinden yapabilirsiniz.  Bu kredinin aylık faiz oranı, %2.59 olarak belirlenmiştir.

Akbank kara listeye kredi özellikleri;

Kara listeye alındığınız anda, Akbank’a başvuru yaparak da kredi almanız mümkündür.  Bu banka aracılığıyla 50.000 liraya kadar kredi alabilirsiniz. Kredinizi sigortalıya da sigortasız olarak aldığınızda ödeyeceğiniz aylık faiz oranı değişecektir. 60 ay vade için sigortalı olarak kredi çektiğinizde, aylık ödeyeceğiniz faiz oranı %1,89’dan başlar. Bu bankadan kredi alabilmek için ipotek ya da kefil göstermeniz istenebilir. Alacağınız kredi tutarı, göstereceğiniz ipoteğe göre değişir.

Denizbank kara listeye kredi özellikleri;

Kara listeye girdiğinizde Denizbank aracılığıyla da kredi almanız mümkündür. Bu banka, kredi notu düşük olanlara kefil ya da ipotek istemeden kredi verebilmektedir. Ancak alacağınız kredini miktarı düşük olabilir. Bu bankadan 60 ay vadede 50 bin liraya kadar kredi alabilirsiniz. Kredinizin aylık faiz oranı %2,2’den başlayacaktır.

Finansbank kara listeye kredi özellikleri;

Finansbank da kara listeye kredi veren bankalar arasında yer alır. Bu banka, kredi notu 900’e kadro olan ve riskli grupta bulunan kişiler için kolay kredi sunması ile tercih edilmektedir. Uygun faiz oranları da sunan bu bankadan kara listede olmanız halinde 35.000 liraya kadar kredi alma şansınız bulunur. İstediğiniz kredi tutarı yüksekse, banka ipotek ya da kefil isteyebilir. Bu bankadan 60 ya vade ile 35.000 lira kredi çekmek isterseniz ödeyeceğiniz faiz oranı %1,29’dur. Ancak bu faiz oranı, müşterilerin kredi notuna göre, banka tarafından belirlenmektedir. Bu faiz oranı ile ve bu tutarda kredi aldığınızda ise aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 899,77 lira olur.  Kara listede olan kişilerin kredi başvurularını banka şubelerinden yapmaları gerekir.

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
Yorum Formu
bottom of page