top of page
  • Yazar

Karadeniz'de Yakalanan 8 Kiloluk Levrek 2 Bin Liradan Tezgahta!Karadeniz'in Ordu açıklarında avlanan balıkçılar, 8 kilogram ağırlığında levrek yakaladı. Balıkçı tezgahında yerini alan levrek, 2 bin TL'den satışa sunuldu.

Ordu'da avlanan balıkçıların ağlarına büyük boyutlu bir levrek takıldı. Perşembe açıklarında tutulan 8 kilo ağılığındaki deniz levreği görenleri şaşkına çevirirken, tezgahtaki fiyatı da dudak uçuklattı. Tamamı 2 bin liradan satışa çıkartılan levreğin restoranlar tarafından alıcı bulması tahmin ediliyor.


"Çok Fazla İlgi Var"

Perşembe ilçesinde balıkçı Emrah Kılıç, levreği görenlerin şaşırdığını belirterek, "Böyle levrek çok nadir çıkıyor, 3-5 kilogramlıklarını alıyorduk ancak şu an elimde tuttuğum balık 8 kilogram. Nadir görülen bir balık, şu anda kilogram fiyatı da 250 TL. Balığımız bir müddet tezgahımızda görsel olarak duruyor, sonrasında isteyen büyük restoranlarımıza gönderiyoruz. Müşterilerimizden çok fazla ilgi var. Bu balıklar sürekli çıkmadığı için dikkat çekiyor. İnsanlar fiyatını soruyor, fotoğrafını çekiyor, merakla bakıyorlar" diyerek belirtti.

Yorum Formu
bottom of page