top of page

Kerem Tunçeri’den İfşa Mesajına 3 Yıl Hapis İstemi!

Kerem Tunçeri ile Hande Taşkın arasındaki davada yeni gelişme!

Kerem Tunçeri’nin sosyal medyadan gönderdiği mesajları ifşa eden Hande Taşkın’la ilgi son dakika gelişmesi gündeme bomba gibi düştü. Aslı Enver ile Kerem Tunçeri’nin aşkı ‘yılın aşkı’ olabilirdi ama ifşa edilen mesajlar yüzünden maalesef başlamadan bitti. Birbirlerini tanıma aşamasında kalan Aslı Enver ile Kerem Tunçeri aşkı magazin gündeminde bomba etkisi yaratmıştı. Eski basketbolcu Tunçeri, Aslı Enver ile ilişkisinin duyulmasının ardından model Hande Taşkın sosyal medyada Tunçeri’nin mesajlarını ifşa etmişti. Eski basketbolcu Kerem Tunçeri, sosyal medya üzerinden attığı müstehcen içerikli mesajları ifşa eden model Hande Taşkın’dan şikayetçi oldu. Hande Taşkın hakkında haberleşmenin gizliliğini ihlal suçundan 3 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

‘3 YILA KADAR HAPİS CEZASI’

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunan Tunçeri, milli takım forması giyen ve saygın bir kişiliğe sahip olduğunu, düşürüldüğü bu durumla onur, şeref ve saygınlığına zarar verildiğini kaydederek, “Aileme düşkünüm ve kız çocuk babasıyım” diyerek Taşkın’ın cezalandırılmasını istedi. Tunçeri’nin şikayeti üzerine model Hande Taşkın hakkında soruşturma başlatıldı. Günaydın’dan Dilek Yaman’ın haberine göre, yürütülen soruşturma kapsamında ifadesi alınan 25 yaşındaki model, Tunçeri ile gerçekleşen yazışmaları bir arkadaşına gönderdiğini, kendisinin sosyal medyada paylaşmadığını belirterek suçlamaları reddetti.

Savcılık, model hakkında haberleşmenin gizliliğini ihlal etme suçundan 3 yıla kadar hapis cezası istedi.

KEREM TUNÇERİ KİMDİR?

Mehmet Kerem Tunçeri (d. 14 Nisan 1979, İstanbul), Türkiye Basketbol 1. Ligi takımlarından Acıbadem Üniversitesi forması giyen Türk profesyonel basketbolcudur. 1.91 boyunda 86 kg ağırlığındaki Tunçeri, Oyun kurucu ve Şutör gard pozisyonlarında oynamaktadır. Abisi Kemal Tunçeri de bir basketbolcudur.

Galatasaray’da yetişen Kerem, basketbolda en önemli pozisyonlardan biri olan gard mevkiinde hem Türkiye’nin önemli takımlarında hem de Türk millî takımında önemli görevler aldı. Gösterdiği performansıyla Avrupa’nın önde gelen takımlarında forma giydi. 2010 FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası’nda maçın bitimine son 3 saniye kala attığı turnikeyle Türkiye millî basketbol takımını finale taşıdı. Tunçeri’nin millî takım ile en büyük başarısı da 2010’daki turnuvada gümüş madalya kazanarak geldi. Ayrıca Eurobasket 2001’de de millî takım ile gümüş madalya kazanma başarısı gösterdiler. Kerem Tunçeri ile abisi Kemal Tunçeri’nin kurduğu Tunçerispor takımında Türkiye’nin genç yeteneklerini keşfetmeye çalışmaktadırlar.

Tunçeri 2009 yılında millî formayla Eurobasket’te Bulgaristan karşılaşmasında forma giymekte iken. Tunçeri ilk kez Galatasaray’da kendini gösterdikten sonra 1999 yılında Avrupa Basketbol Şampiyonası’na Orhun Ene’nin arkasında yedek oyun kurucu olarak, Orhun’u dinlendirmek üzere millî kadroya girdi. Ancak şampiyonada Orhun Ene’nin sakatlanması üzerine tüm sorumluluk Kerem Tunçeri’nin üzerine kaldı. Genç yaşına ve tecrübesizliğine rağmen çok başarılı bir turnuva geçirdi. Turnuvada asist kategorisinde 3. olan Kerem, kendini bu turnuvada kanıtladı ve millî takımın değişilmez oyuncusu haline geldi.

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
Yorum Formu
bottom of page