• Yazar

Meral Akşener'in Terörist Başı Öcalan'la İlgili Sözleri Salonda Ayakta Alkışlandı!Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu bir açıklamada Demirtaş ve Öcalan'ı kastederek "Şu an Edirne'deki en büyük hesabı İmralı'dakine verecek. Zannediliyor ki şu an her yer toz pembe. Onların da kendi içlerinde hesaplaşmaları var, bu hesaplaşmayı yapacaklar" diye belirtti.


"Bir Hesap Kesilecekse Onu Türk Yargısı Keser"

Erdoğan'ın bu sözlerinin yankıları sürerken en sert tepki İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den geldi. Parti grubunda yaptığı konuşmada bu konuya değinen Akşener, "Bu ülkenin Cumhurbaşkanı geçen hafta yargı süreci devam eden Selahattin Demirtaş'ı terörist başı Abdullah Öcalan'a şikayet etti. Dedi ki 'Edirne'deki en büyük hesabı İmralı'dakine verecek.' Rezalete bakar mısınız? Türk yargısının düşürüldüğü şu duruma bir bakar mısınız? Neymiş, en büyük hesabı, İmralı'daki kesecekmiş. Yazıklar olsun. Sayın Erdoğan; bu memlekette, eğer bir hesap kesilecekse onu yüce Türk yargısı keser. O kadar. Makamının ciddiyetinin farkına var artık. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı, böyle abuk sabuk konuşamaz. Kendine gel" diyerek ifade etti.


"İmralı'dakini Çıkarmanın Peşindeysen Orada Duracaksın"

Akşener konuşmasına şu sözlerle devam etti: "Belli ki 2019 seçimlerinden bir ders almamışsın. Anketlerde çakılınca yine gidip Cumhur İttifakı'nın gayri resmi ortağının peşine takılıyorsun. Geçen sefer mektupla işi kurtarmaya çalıştın, bu sefer görüyorum ki başka oyunlar peşindesin. Seni şimdiden uyarıyorum. Eğer arzu ettiğin hesabı kesmek için İmralı'dakini çıkarmanın peşindeysen orada duracaksın. Sakın ha, sakın ha, sakın ha! Seçim kazanmak için böyle bir memlekete bu kötülüğü yapma. "İYİ Parti liderinin bu anlar salondaki partililer tarafından ayakta alkışlandı.