top of page
  • Yazar

Meteoroloji'den 19 İle Turuncu Kodlu Uyarı!Meteoroloji'den gelen son hava tahminlerine göre 19 ilde kuvvetli kar yağışı bekleniyor. Turuncu kod ile yapılan uyarıda vatandaşların kuvvetli rüzgârla birlikte tipi, buzlanma, don olayı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olmaları gerektiğini söyledi. Kar yağışları, gün geçtikçe Türkiye genelinde etkisini artırmayı sürdürüyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son hava tahminlerine göre bugün için 19 ile kuvvetli yağış uyarısında bulunuldu.


19 İle Kuvvetli Kar Yağışı Uyarısı

Bu iller arasında Adıyaman, Bingöl, Bolu, Elazığ, Kastamonu, Kahramanmaraş, Sinop, Tunceli, Karabük, Osmaniye, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Malatya, Şanlıurfa, Zonguldak, Bartın, Kilis, Düzce yer aldı. Vatandaşlar kuvvetli rüzgârla birlikte tipi, buzlanma, don olayı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı uyarı yapıldı.


8 İle İse Çığ Uyarısı Yapıldı

Öte yandan Meteouyarı haritasına göre Bingöl, Tunceli, Van, Şırnak, Artvin, Bitlis, Rize ve Trabzon'un yüksek kesimlerinde çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarı yaptı.


Kar Yağışı İstanbul'a Da Uğrayacak

Meteoroloji ve AKOM'un verilerine göre kar yağışı İstanbul'a da uğrayacak. Buna göre, 18 Ocak Salı tarihinden itibaren sıcaklıkların düşecek ve şehrin yüksek kesimlerinde kar yağacak. AKOM'dan gelen bilgilere göre sabah saatlerinde Çatalca, Arnavutköy, Sarıyer, Beykoz, Şile, Aydos gibi bölgelerde görülecek olan karla karışık yağmur yağış, akşam saatlerinde ise il geneline yayılacak.

Yorum Formu
bottom of page