top of page
  • Yazar

Meteoroloji Gün Verip Uyardı!Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yeni haftanın tahmin raporunu yayımladı. Rapora göre; pazartesi ve salı günü bazı iller kara teslim olacak.


Pazartesi Günü 6 İlde Kar Yağacak

Pazartesi günü; Van, Gümüşhane, Bayburt, Hakkari, Artvin ve Ardahan'da kar yağışı etkisini hissettirecek.


21 İl Kara Teslim Olacak

Salı günü ise Kastamonu, Çorum, Tokat, Sivas, Gümüşhane, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Bayburt, Erzurum, Muş, Şırnak, Hakkari, Van, Bitlis, Ağrı, Iğdır, Kars, Ardahan ve Artvin'de kar yağışı olacak.


Bazı Bölgelerde Yağmur Bekleniyor

Yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Akdeniz'in doğusu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile Kütahya, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Konya çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği bekleniyor.


Kuzey Ve İç Kesimlerde Sıcaklıklar Düşecek

Genellikle yağmur ve sağanak, Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu ile İç Anadolu'nun doğusunda yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması tahmin edilen yağışların, Karadeniz kıyıları ile Artvin'in güneyi ve Tokat'ın kuzey kesimlerinde kuvvetli, yükseklerinde yer yer yoğun kar yağışı, Rize, Artvin'in kuzeyi, Trabzon'un batısı ile Giresun'un doğusunda çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Hava sıcaklığının kuzey ve iç kesimlerde 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı bekleniyor.

Yorum Formu
bottom of page