• Yazar

Metropoll'ün Son Anketinden Çarpıcı Sonuç!Metropoll Araştırma'nın son anket sonuçlarına göre Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kötü haber geldi. AK Parti'ye oy verenlerin yüzde 36.4'ü ekonomiye güvenmiyor.

Metropoll tarafından gerçekleştirilen kamuoyu araştırması, son bir yıl içinde ekonomiye duyulan güvenin yüzde 76 oranında düştüğü ortaya çıktı.

İktidar Seçmeni De Değişti Metropoll araştırmanın kurucusu ve yöneticisi Özer Sencar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, katılımcıların yüzde 76'sının ekonomiye güvendiğini söylediği dikkat çekti. Ekonomiye güveni yükselenlerin oranı ise yüzde 9 oldu. Yüzde 14'lük kesimin güven oranında ise herhangi bir değişiklik gerçekleşmedi, diye ifade edildi.

36,4 ''Güvenim Azaldı'' Araştırmada aynı zamanda, "Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz" diye de soruldu. Buna göre, AKP'ye oy verenlerin yüzde 36,4'ü 'güvenim azaldı' dedi. Cumhur İttifakı'nın ortağı olan MHP seçmenin yarıdan fazlasının da iktidara güveni azaldı. CHP seçmeninin yüzde 97.4'ü ve İYİ Parti seçmeninin 92,4'ü de iktidarın ekonomi politikasına güvenmiyor.