top of page

Nurgül Yeşilçay Hakkında Merak Edilenleri YanıtladıNurgül Yeşilçay: Her Zaman Aşk

Instagram’da soru-cevap yapan ünlü oyuncu Nurgül Yeşilçay’dan ilginç itiraflar geldi.


-Aşk mı para mı?

Her zaman aşk. (Necati Kocabay’ı etiketleyip kalp emojisi koydu.)


-Mutsuz olduğunuzda ne yaparsınız?

Yüksek sesle konuşarak bağıra bağıra ağlarım.

-Ünlü olduğunuz için yaşadığınız en üzücü şey?

Üzücü değil de, komik bir şey anlatayım: ‘Asmalı Konak’ı çekiyoruz. Yanıma bir beyefendi gelip ‘Eşimle telefonda konuşur musunuz?’ dedi. Kabul ettim. Kadına ‘Merhaba ben Nurgül’ deyince kıyamet koptu! Kadın ‘Hadi be ordan, senin kim olduğunu bilmiyor muyum or…’ diye bağırdı. Meğer adam, karısını aldatıyormuş. Küfürü ben yedim. Artık tanımadığım kimseyle telefonda konuşmuyorum

-En utandığınız anınız?

Lisede kazık kadarken, annem ‘Prensesim’ diye bağırarak okula girerdi. Hâlâ travma.

-Bir kızınız olsun ister miydiniz?

Ergenim Nejat’la mutluyum, ama neden olmasın?

-Ergen annesi olarak ne öneriyorsunuz?

Kuşak çatışması yaşamasına izin vermek gerekiyor. Yani kontrollü özgürlük!

-Eskişehir’de yaşarken bir arkadaşınızla iddiaya girip bornozla dışarı çıktığınız doğru mu?

Doğru, o halde Fazıl Say konserine gitmiştim. Yine bir iddia sonucu pijama ve pofuduk terliklerle İstanbul gecelerine akmıştım.

Nurgül Yeşilçay Kimdir?

26 Mart 1976’da Afyonkarahisar’da doğdu. Ortaokul ve lise eğitimini İzmir’de tamamladı. 2001’de Eskişehir Anadolu Üniversitesi Tiyatro bölümünden mezun oldu. Bu sırada rol aldığı İkinci Bahar dizisindeki Gülsüm rolü ile tanındı. 2002 yılında Çağan Irmak’ın yönetmenliğini yaptığı Asmalı Konak dizisinde Bahar Karadağ rolünü canlandırarak büyük başarı ve ün kazandı. Yönetmenliğini Atıf Yılmaz’ın yaptığı “Eğreti Gelin” filmindeki Kostak Emine rolü ile 12. Adana Altın Koza Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandı. Aynı yıl Hande Ataizi ile Melekler Adası dizisinde rol aldı. Aynı dizide rol alan Cem Özer ile 26 Ekim 2004’te evlendi. 22 Mayıs 2005’te ise oğlu Osman Nejat’ı dünyaya getirdi. Yine 2004’te beş yönetmenin yönettiği “Anlat İstanbul” filminde Saliha karakterini canlandırdı. 2007’de ise Ayten Öztürk adlı lezbiyen Türk kızını canlandırdığı Fatih Akın’ın filmi Yaşamın Kıyısında, 60. Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye için yarıştı ve En iyi Senaryo ödülünü kazandı. Barış Pirhasan’ın yönetmenliğini yaptığı Adem’in Trenleri adlı filmde, eşi Cem Özer ile birlikte başrolde yer aldı. 2011’in Şubat ayında Cem Özer ile ayrılan oyuncu, Aşk ve Ceza, Sensiz Olmaz, Sultan, Aşk Kırmızı, Bebek İşi, Gece, Cinayet gibi yapımlarda ve son olarak da Paramparça adlı ünlü dizide rol aldı. 2016’da, yönetmenliğini Asmalı Konak dizisinde başrolü paylaştığı Özcan Deniz’in üstlendiği film İkinci Şans’ta, yine başrolü Özcan Deniz ile paylaştı.

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
Yorum Formu
bottom of page