top of page
  • Yazar

Omicron'un Yeni Belirtisi!Koronavirüs salgını, dünya genelinde yeniden yükselişe geçti. Salgının artışında Omicron varyantının da etkili olduğu belirtiliyor. Salgınla ilgili araştırmalarına devam eden uzmanlar ise Omicron varyantındaki en etkili belirtiye ulaştı. Buna göre koronavirüsün omicron varyantına yakalanan kişiler, ciddi derecede bir ishal ile karşı karşıya kalıyor.


Koronavirüs salgını başta ülkemizde olmak üzere dünya genelinde yeniden artış gösteriyor. Türkiye'de son 24 saatte yapılan 430 bin 253 testte 74 bin 266 vaka tespit edildi. Koronavirüs nedeniyle 137 kişi hayatını kaybederken, 39 bin 266 kişinin de tedavisi ve karantinası sona erdi. Bu rakamlarla birlikte, Türkiye'de bir günde ulaşılan en yüksek vaka sayısı da kaydedilmiş oldu.


Öksürük, Tat Ve Koku Kaybı Hala Etkili

Uzmanlar, koronavirüse yakalanan kişilerde görülen öksürük, koku ve tat kaybının hala etkili olduğunu ve bu belirtileri yaşayanların dikkatli olması gerektiğini belirtiyor. Ancak Omicron varyantının belirtileri üzerinde araştırmalarını sürdürürken uzmanlar, yeni sonuçlar elde etti.


Kötü İshal Geçirenler Dikkat

Omicron varyantının en etkili belirtilerinden birinin kötü ishal olduğunu tespit etti. Varyanta yakalanan insanların bir kaç gün sonra ishal olduğu açıklandı. Uzmanlar, Omicron varyantında hastane yatışlarının daha düşük olduğunu fakat bulaşın yüksek olduğunu belirtiyor.

Yorum Formu
bottom of page