• Yazar

Pamukkale'de Yılbaşı YoğunluğuDenizli'de UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Pamukkale'deki otel ve restoranlar yılbaşı kutlamasına hazır. 16 bin yatak kapasitesinin olduğu, bunun 8 bin 500'ünün yıldızlı otellerde bulunduğu tesislerde yılbaşına sayılı günler kala doluluk oranı yüzde 90'ı aştı. Özelikle yerli turistlerin ilerleyen günlerde yeni yılı karşılamak için Pamukkale'deki termal tesisleri tercih etmesiyle doluluk oranının yüzde 100'e ulaşmasının beklendiği açıklandı.


Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden olan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Pamukkale'de yılbaşı bereketi yaşanıyor. 16 bin yatak kapasitesinin olduğu Denizli'de, 8 bin 500'ü termal turizm bölgeleri Pamukkale ve Karahayıt'taki yıldızlı otellerde bulunuyor. Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden olan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Pamukkale'de yılbaşı bereketi yaşanıyor. 16 bin yatak kapasitesinin olduğu Denizli'de, 8 bin 500'ü termal turizm bölgeleri Pamukkale ve Karahayıt'taki yıldızlı otellerde bulunuyor.


"Yerli Turistlerin Tercihi"

Denizli Turistik Otelciler ve İşletmecileri Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen, özellikle yerli turistlerin yeni yılı karşılamak için çeşitli alternatifler sunan Pamukkale'yi tercih ettiğini söyledi. Dünyaca ünlü beyaz travertenlerin herkesin ilgisini çektiğini söyleyen Şen, "Pamukkale termal ve tarihi özellikleriyle, tarih ve doğal güzellikleri bir arada taşımasıyla, bütün yıl yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Özellikle mevsim itibarıyla Pamukkale gibi termal bölgelere yerli misafirlerin ilgi gösterdiğini görüyoruz. Bu bölgelere yılbaşında da ekstra talep oluyor" diye belirtti.


"Yüzde Yüz Doluluk Bekliyoruz"

Otellerde yüzde yüz doluluk beklediklerini söyleyen Şen, "Her tesisin kendisine has düzenlediği yılbaşı programları var. Fakat Pamukkale'yi tercih eden misafirler birçok farklı etkinliği de tanıma fırsatı bulacak. Yeni yılı karşıladıktan sonra ertesi gün tatil olduğu için beyaz travertenler, yamaç paraşütü, sıcak hava balonları, antik kentler ve termal sulardan faydalanabilecek" diyerek açıklamalarda bulundu.