top of page

Para Yardımı Yapan Hayırseverler ve Zenginler 2019 Güncel Bilgiler. Haberin Evi.


Para Yardımı Yapan Hayırseverler ve Zenginler 2019 Güncel

Maddi yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlara para yardımı yapan hayırseverler ile iş adamı zenginler günden güne artmaktadır. Gıda, giyim, eğitim, sağlık, burs gibi yardımlar haricinde hayırseverler maddi destek ve para yardımı sağlamaktadırlar. Nakit sıkıntısı nedeniyle evine icra gelenlere, banka kredileri yüzünden avukatlık olanlara, satın aldığı cep telefonu, bilgisayar ve beyaz eşya gibi ürünlerin taksitlerini ödeyemeyenlere hayırsever zenginler tarafından elden nakit para verilmektedir.

Para Yardımı Yapan Hayırseverler ve Zenginler Kimlerdir?

Bu şahıslar daha çok kimliklerinin bilinmesini istemeyen, fakir ve zor durumda olan vatandaşlara kendileri ulaşan, sosyal medyada yapılan yardım kampanyalarını takip eden kimselerdir. İstanbul, Ankara gibi illerimizde hayırseverler çoktur. Özellikle büyük iş adamları, ekonomik durumu yerinde olan şirketlerin sahipleri, futbolcular, vakıf, dernek ve benzeri sosyal yardım kuruluşlarının sahipleridir.

Bazı hayırseverler ise, elden tek tek yardım yapmak yerine, belirli bir kitleye ulaşmak için yardım vakfı kurarlar ve bu vakıftan her ay düzenli olarak hiç geliri olmayan veya zor bir dönem geçiren kişilere destek çıkarlar.

Para Yardımı Yapan Hayırseverler listesinden birçok yardımsevere ulaşabilirsiniz.

Zenginlerden Para Yardımı Alınabilir mi?

Fakirin yardım eli uzatan her vatandaşa para yardımı yapacağı, zenginlerin ise kimseye yardım etmedikleri, sadece kendini düşündüklerini anlatan ata sözleri ve deyimler vardır. Ancak bu sözler herkes için söylenemez. Sosyal medyadan ve haber kanallarından da gördüğünüz gibi, Türkiye’de özellikle sağlık problemleri nedeniyle hastane kapısında kalan, ameliyat veya tedavi için maddi desteğe ihtiyaç duyan, işinden kovulan ve ekmeği dahi olmayan birçok vatandaşımıza paylaşımın yapıldığı aynı gün itibariyle sahip çıkılmakta ve hayırseverler tarafından yardım yapılmaktadır. Bu durum geçerli iken zenginlerin para yardımı yapmadığını söylemek doğru değildir. Önemli olan gerçek ihtiyaç sahibi olmak ve yardım yapmak isteyen kişilere ulaşabilmektir. Batı ERÜLKÜN, Kenan MİRDEMİR, Hakan DEMİR, Oktay KAYA, Ahmet YILMAZ gibi hayırseverlerin olduğu bilinmektedir.

TRT Diyanet bölümünde yayınlanan ve yapılan yardımları anlatan hayırseverler bölümünü izleyebilirsiniz.

Günümüzde facebook, twitter gibi sosyal medya hesaplarının sıklıkla kullanılması nedeniyle, bazı hayırseverler ise, bu hesaplardan maddi yardıma ihtiyaç duyanlara ulaşmaya çalışırlar. Ancak, paraya ihtiyacı olmamasına veya zorunlu ihtiyacı bulunmamasına rağmen, çıkar sağlamak amacıyla vakıflara, derneklere, hayırseverlere, iş adamlarına ve zenginlere başvuru yapan, her gün kapısını çalan kişiler olmasından dolayı birçok iş adamı çekimser davranmaktadır. Çünkü yapılan yardımın gerçek ihtiyaç sahibine ulaşması önem arz etmektedir.

Yardım Vermek Veya ALmak İçin Yorum Yazınız.

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
Yorum Formu
bottom of page