top of page
  • Yazar

Sabit Saat Uygulamasına Tepkiler Devam Ediyor


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in sabit saat kullanımı sayesinde yaklaşık 6 milyar liralık tasarruf edildiğini belirtmesine rağmen; işe ve okula hava çok karanlıkken, aydınlanmadan gidip gelmek zorunda kalan vatandaşların sabit saat uygulamasına yönelik tepkisi devam ediyor. Twitter hesaplarından bu konu ile ilgili, eleştiri yapan çok sayıda kullanıcı, sabit saat uygulamasının bitmesini istiyor ve bu konusunda çağrı üstüne çağrıda bulunuyor.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun da aralarında yer aldığı çok sayıda vatandaşın tepkisini çeken sabit saat uygulaması ile alakalı dikkat çeken bir açıklama yaptı.

"Toplam Elektrik Tasarrufu 6,82 Milyar Kilovatsaat"

Fatih Dönmez, "Kış saati uygulamasına başladığımız 2016'dan beri toplam elektrik tasarrufu 6,82 milyar kilovatsaat oldu. Bu tasarrufun parasal karşılığı ise yaklaşık 6 milyar lira. Bugünlerde tekrar bu işleri gündeme getirmek isteyenler var. Lütfen herkes kendi işi ile meşgul olsun. İşleri ile gündeme gelemeyenlerin tek işi sağa sola sataşmak" şeklinde açıklamalarda bulundu. "#yazsaatikaldırılsın" Twitterda TT Oldu

Bakan Dönmez'in sabit saat uygulamasından elde edilmiş olan tasarrufu anlatması tepkileri azaltmadı, iş ve okuluna hava karanlıkken gidip gelen vatandaşlar bu sabah itibari ile Twitter hesaplarında isyan ettiler ve yine eleştiriler de bulundular. Sabit saat uygulamasına yakın zaman son verilmesini talep eden kullanıcıların Twitter üzerinden yaptıkları yorumlar sonrasında "#yazsaatikaldırılsın" etiketi kısa süre içinde Twitter'da TT oldu.
Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
Yorum Formu
bottom of page