top of page

Sakin Şehir: Karadeniz’in Perşembesi’ne Büyük İlgi


Karadeniz bölgesinin önemli turizm yerlerinden olarak bilinen ve ‘sakin şehir’ unvanı verilen Ordu’nun Perşembe ilçesini görmeye gelen yerli ve yabancı misafirlerin sayısı gün geçtikçe çoğalıyor.

“Sakin Şehir”

Ordu ilinin ’sakin şehir’ unvanına sahip Perşembe ilçesini, yerli ve yabancı misafirler her geçen gün burayı görmeye gitmektedir. Balıkçılığın yaygın olduğu ilçede, kırsal mahallelerde yetiştirilen organik yiyecek, sebze ve meyveler ise tarımsal yönde bölgenin ekonomisine yarar sağlamaktadır.

“En Çok Tercih Edilen Yer”

Bölgenin unvanını korumak ve doğallığını bozmamak için Perşembe Belediyesi aracılığıyla çalışmalar yapılmaktadır. Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan, “Sakin şehrin bizlere verdiği avantajlar var, çevremizi ve ilçemizi koruyoruz, çok katlı binalar yaptırmıyoruz. Tamamen sakin şehir bir yaşam felsefesi, yani sakinlik ‘sakin’ anlamında değil, yaşamın sakinliği, sessiz değil, ortamın sessizliği, bunların hepsi ilçemizde mevcut. Şu anda da belki Ordu’da en fazla tercih edilen yerlerden birisi. İnsanlar burada yaşamı amaçlıyor, çok da talep var. Özellikle ev ve bina konusunda talepler artıyor. Bu da ilçemizin yaşanabilir bir ilçe olmasından kaynaklanıyor” diye belirtti. 


Sakin Şehir: Karadeniz'in Perşembesi'ne Büyük İlgi

Yeni yatırımların yapıldığını ifade ederek, “Onlarla yürümek, gelenek ve göreneklerini yaşatmak için Perşembe ilçemizde yaptığımızı düşünüyoruz. Bu alanda alacağımız daha çok yol var. Tabii, bu konuda tecrübeler de ediniyoruz. Yeni yatırımlar yapıyoruz, bu anlamda hem turizm hem de yaşam anlamında yeni yatırımlar mekanlar oluşturmaya çalışıyoruz. İnşallah bunları da başardığımız aman Perşembe ilçemiz daha da güzel olacak. Daha da yaşanabilir bir kent haline gelecek” dedi.

“Bölgenin turist sayısı çok Fazla”

Tandoğan, bölgeni ziyaret gelen ziyaretçi sayısının çok fazla olduğunu söyleyerek “Bugün Perşembe ilçesine bakıldığında Ordu’da belki en fazla turist alan yerlerden biridir. Turizm Müdürlüğü’nün verilerine göre en fazla turist alan yerlerin başında geliyor. Biz de bunlarla ilgili çalışmalar yaptık ve bunları değerlendirmek istedik. Turizm içerisinde ticaret de vardır, onlardan gelir elde etmemiz gerektiğini de düşündük. Bunun için de çalışmalara başladık. Buraya gelen insanların en azından bir günün ilçemizde geçirmelerini sağlamak ve ekonomiye katkı sağlamalarını düşündük. Bunda da yavaş yavaş başarılı olduğumuzu görüyorum. Hoynat Adamızı düzenledik, Yason Burnu’nu da düzenliyoruz. Burada Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in çok büyük desteği ve katkısı var. İlçemize de ayrı bir önem veriyor. Çünkü ilçemiz 43 kilometrelik sahil şeridi ile Ordu’nun en uzun sahil şeridine sahip” diye belirtti.

#Perşembe #SakinŞehir

Yorum Formu
bottom of page