top of page

Sakin Bir Tatil İçin Gidebileceğiniz Yerlerin Listesi

Sakin bir yaz tatilini kim sevmez ki ? Kafanızı dinleyip keyifli anlar yaşayacağınız tatil rotaları…

Sedir Adası

Gökova Körfezi’nde yer alan bu muhteşem ada, Muğla ili sınırında yer almaktadır. Adaya kendi imkanlarınızla gidebileceğiniz gibi Muğla ve Marmaris merkezli turlara da katılabilirsiniz. Sedir Adası’ndaki modern yerleşim, Cedrae antik kentinin kalıntıları ile iç içe geçmiştir; dolayısıyla adaya yapacağınız ziyarette, Cedrae’nin birçok kalıntısını görebilirsiniz. 

Yıldızkoy

Denizinin temizliği ve sakinliğiyle tanınan Yıldızkoy, Çanakkale’nin bir ilçesi olan Gökçeada’dır. Yıldızkoy’a yakın sahil köylerinde konaklamak için birçok seçenekler bulunmaktadır. Aynı zamanda kamping alanlarından da yararlanabilirsiniz. Yıldızkoy’da yapacağınız bir tatilde Gökçeada’nın iç kesimlerinde bulunan Rum köylerini ziyaret etmeyi unutmayın.

Büyük Çatı Koyu

Gökova Körfezi’nde yer alan Büyük Çatı Koyu’na ulaşım sadece denizden mümkündür. Ulaşımının böylesine zor olması koyun tenha olmasını sağlıyor. Jeolojik yapısı gereği rüzgar almadığı için deniz mavi bir battaniye gibi durgun.

Kapuzbaşı Şelaleri

Kapuzbaşı Şelaleri, Kayseri’nin Yahyalı ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Kayseri ve Niğde arasında uzanan Aladağlar’daki kar sularının Zamantı Irmağı’na döküldüğü nokta olan Kapuzbaşı Şelaleri gerçekten görülmeye değer bir manzaradır. Bölgede, konaklama açısından birçok alternatif bulmanız mümkündür.

Sakin Bir Tatil İçin Gidebileceğiniz Yerlerin Listesi

Cunda Adası

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde yer alan Cunda Adası, tarih ve doğanın iç içe geçtiği bir tatil beldesidir. Türkiye’nin en sakin koylarından birisi olan Patriça Koyu Cunda Adası sınırları içerisinde yer almaktadır. Adada bulunan irili ufaklı birçok koyunun yanısıra, Agia Triyada ve Cunda Ayos Yannis kiliseleri de görülmeye değerdir.Koru Sahili Doğal Havuzlar Koyu

Antalya, Gazipaşa sınırları içerisinde bulunan Koru Sahili Doğal Havuzlar Koyu, denizin içerisine girmiş kayaların oluşturduğu doğal havuzlardır. Türkiye’de ve dünyada eşine az rastlanan bu jeolojik havuzlarda denize girebileceğiniz gibi Gazipaşa içerisinde bulunan birçok turistik bölgeyi de ziyaret edebilirsiniz.

Faralya Koyu

Durgun mavi suları ve falezleriyle eşsiz bir tatil imkanı sunan Faralya Koyu’na Fethiye’den ulaşabilirsiniz. Bölgede birçok konaklama imkanı yer almaktadır.

Yedi Adalar

Muğla’da yer alan Yedi Adalar su sporları için bir cennet konumundadır. Adalarda konaklama imkanı kısıtlı ancak ulaşımının kolaylıkla sağlandığı Marmaris’te konaklayabilir veya Marmaris çıkışlı Mavi Turlarla ulaşabilirsiniz

#SakinTatil #Tatil

Yorum Formu
bottom of page