top of page

Seat Leon


Uzun süredir beklenen Seat, 4. nesil Leon modelini görücüye çıkardı. Tasarımı baştan aşağı yenilenen otomobil, bu haliyle rakiplerine karşı avantaj sağlamak istiyor. 4.367 milimetre uzunluğunda, 1.790 milimetre genişliğinde ve 1.459 milimetre yüksekliğindeki otomobil, önceki nesline göre 86 milimetre uzamış durumda. Aynı zamanda 2 milimetre daha alçak ve 15 milimetre daha dar. Leon, 2.686 milimetrelik dingil mesafesi ile geliyor. Bu da önceki nesle göre 55 milimetre artırılmış. Volkswagen Grubu hayranlarının bu sefer de yüzünü güldürmeyi başardı.


Seat’ın rakiplerine göre farklı özellikleri bulunuyor. Çok daha keskin çizgilere sahip olduğunu görüyoruz. Seat’ın geçen yıl tanıttığı Formentor isimli tarz otomobili ile benzerlik taşımakta. Hem görkem kazanmış hemde çizgileri ile farklı bir karizma kazanmış durumda. Her yaştan kesme hitap eden tasarım yakıt yönündende oldukça avantajlı bir durumda.


2020 Seat Leon motor seçenekleri de tanıtım ile birlikte açıklandı. 90 beygir güç ve 110 beygir güç üreten 3 silindirli 1.0 TSI benzinli motor, 130 beygir güç ve 150 beygir güç üreten 1.5 litrelik TSI benzinli motor, 190 beygir güç üreten 2.0 TSI benzinli motor, 115 beygir güç ve 150 beygir güç üreten 2.0 TDI dizel motor. Leon, pazarlarda sıkıştırılmış doğal gazı yakıt olarak kullanan TGI seçeneğine de sahip olacak. Bu versiyonda da 130 beygir güç üreten 1.5 TSI motor kullanılacak.


Aynı zamanda modelde Plug-in hibrit seçeneği de olacak. 1.4 TSI motorun elektrikli motor ile kombine edileceği modelde 6 ileri DSG şanzıman ile birlikte 13 kWh’lık lityum-iyon batarya görev alacak. Beklenen yeni model Leon Cupra ise ilerleyen aylarda tanıtılacak.

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
Yorum Formu
bottom of page