top of page

Seran Göçer’den Eski Eşi Kaan Girgin’e Soyadı Davası

Seran Göçer eşi eski Kaan Girgin’e soyadı davası açtı

Doktor Seran Göçer, 12 yıl önce boşandığı oyuncu Kaan Girgin’den olan kızı S.G.’nin (12) kendi soyadı ‘Göçer’i kullanması için dava açtı.


Doktor Seran Göçer, 12 yıl önce boşandığı oyuncu Kaan Girgin’den olan kızı S.G.’nin (12) kendi soyadı olan ‘Göçer’i kullanması için dava açtı. Kızının babası olan Kaan Girgin’i hayatı boyunca bir ya da iki kez gördüğünü iddia eden Seran Göçer’in avukatı, “Küçük kız, annesiyle olan soyadı farklılığı yüzünden okul ve sosyal hayatında büyük sıkıntı yaşadığını belirtti. Kaan Girgin, çocuk için mahkemece hükmedilen nafakayı dahi ödememekte, çocuğuna karşı sorumluluklarını yerine getirmemektedir. Bu sebeple soyadının değiştirilip annesinin soyadını kullanmasını istiyoruz” dedi.

“ÇOCUĞUNA NAFAKA BİLE ÖDEMİYOR”

İstanbul Aile Mahkemesi’ne avukatı Özlem Çakmak aracılığıyla dava açan Doktor Seran Göçer, oyuncu Kaan Girgin ile 5 Kasım 2008 tarihinde anlaşmalı olarak boşandıklarını belirtti. Tarafların bugün 12 yaşında olan çocuğu S.G.’nin velayetinin anneye verildiği belirtilen başvuruda, “Küçük S.G., bugüne kadar sadece 1 yada 2 defa gördüğü babası Kaan Girgin’in soyadını kullanmaktadır. 8. Sınıfa giden S.G., annesiyle soyadının farklı olması nedeniyle gerek okulunda, gerekse sosyal yaşamında büyük sıkıntı yaşamakta, bu durumdan rahatsız olmaktadır. Seran Göçer, resmi başvurularda da çocuğunun annesi olduğunu ve velayetin kendisinde olduğunu ispat sorunuyla karşı karşıya kalmaktadır. Küçük S.G., doğduğundan bu yana, ne bayramlarda, ne tatillerde, ne de özel günlerde gördüğü babası ile şahsi bir ilişki kuramamıştır. Kaan Girgin, mahkeme tarafından hükmedilen nafakayı da ödememektedir. Çocuğun maddi ve manevi tüm ihtiyaçlarını annesi Seran Göçer karşılamaktadır” dedi.

KIZIMIN SOYADININ ‘GÖÇER’ OLARAK DEĞİŞTİRİLMESİNİ İSTİYORUZ

Çocuğun soyadını seçme hakkının velayet hakkı kapsamında yer aldığını dava dilekçesinde belirten avukat Özlem Çakmak, “Velayet, reşit olmayan çocuklarının bakım ve gözetimi konusunda anne-babaya verilen hak ve yükümlülüklerden oluşan bir müessesedir. Bu konuda çocuğun bakım ve eğitimi, kanuni temsili, malvarlığının yönetimi ve çocuğun menfaatlerinin korunması için hukuki temel oluşturur. Küçük S.G.’nin kanuni temsili, bakım ve gözetimi, maddi ve manevi her türlü ihtiyacı annesi Seran Göçer tarafından yerine getirildiğinden, babası ile herhangi bir iletişimi kalmadığından annenin kızlık soyadını kullanmakta üstün yararı olduğu düşünülmektedir. Tüm bu nedenlerle, çocuğun hak ve menfaatlerinin korunması, babanın da çocuğuna karşı sorumluluklarını yerine getirmemesi, hiç görüşmemeleri, aradaki sevgi ve saygı bağının ortadan kalkmış olması bakımından soyadı değişikliğinin baba için de bir mağduriyet yaratmayacağı kanaatindeyiz. Çocuğun soyadının velayet hakkına sahip annenin kızlık soyadı olan ‘Göçer’ olarak değiştirilmesini talep ediyoruz” diye konuştu.

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
Yorum Formu
bottom of page