top of page

Skoda ''Scala''Skoda, merakla beklenen yeni tasarımı ile araba üretiminde farkı bir tarza geçiş yapmış oldu. Sınıfındaki standartları yeniden belirleyecek olan yeni model agresif yeni bir tasarıma sahip ve yüksek teknolojilere sahip bir model konumunda. Skoda’nın ileriye doğru yaptığı büyük ilerlemeyi temsil eden Scala’nın ismi ise, Latince “basamak“ veya “merdiven“ anlamına geliyor.

MQB A0 platformu üzerine yapılan Scala, yenilenen tasarımsal özellikleri ile önemli bir yenilik getiriyor. Aracın bagaj kapağının üzerinde artık logo yerine büyük harflerle Skoda ismi yazmakta. Üst donanım paketinde sunulan, 18 inç büyüklüğünde jantlar ve genişletilmiş arka cam da dinamik tasarımada atıfta bulunuyor.


Scala, mümkün olan en uzun aks aralığı ve arka bölümüyle de öne çıkıyor. Sonuç olarak kompakt boyutlara karşın içeride geniş bir yaşam alanı sunulacak. 2,642 mm aks aralığı sahip aracın uzunluğu 4,362 mm, genişliği 1,794 mm ve yüksekliği ise 1,469 mm. Aerodinamik tasarımı sayesinde ise rüzgar direnci katsayısı sadece 0.28 cd olacak.

Scala, Skoda markasının en güçlü ve tasarruf odaklı motor seçenekleriyle satışa sunulacak. 90 PS’den 150 PS’ye kadar farklı güç çıkışlarına sahip motorlarıyla geniş bir ürün yelpazesi yer alacak. Scala’da üç farklı güce sahip 1.0 lt, 1.5 lt ve 1.6 litre TDI dizel motorların yanı sıra 1.0 G-TEC çevre dostu doğal gazlı (CNG) motoru da seçenekler arasında yer alacak. En üst düzeyde aktif ve pasif güvenlik teknolojileriyle donatılan Scala, LED ön ve arka farlar, geniş bagaj alanı ve sayısız pratik özelliğiyle sınıfında yeni sayfa açmayı hedefliyor.


Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
Yorum Formu
bottom of page