top of page
  • Yazar

Türkiye'de Üretilen Maskeler Yunan Parlamentosunu Karıştırdı!Yunan Parlamentosunda, milletvekillerine Türkiye'de üretilen maskelerin dağılması Meclis'i karıştırdı. Yunanistan Komünist Partisi Milletvekili duruma ''Türkiye'den göçmenler geçemiyor, çıkarlar geçiyor'' sözleriyle tepki gösterirken, Meclis Başkanı Tasulas ise ihaleyi kazanan firmanın Alman firması olduğunu ancak üretimin Türkiye'de gerçekleştirildiğini söyledi. Yunanistan Komünist Partisi (KKE) Milletvekili Liana Kanelli, Meclis'te yaptığı konuşmada, "Meclis'te bize dağıttığınız maskeler Türkiye'den. 'Made in Turkey' yazıyor. Kötü değil ancak Türkiye'den göçmenler geçemiyor, çıkarlar geçiyor" dedi.


Alman Firması Tarafından Türkiye'De Üretilmiş

Parlamento muhabirlerine konuşan Yunanistan Meclis Başkanı Konstandinos Tasulas, açılan ihaleyi, en düşük fiyat teklifi veren bir Alman firmasının kazandığını belirterek firmanın fabrikasının Türkiye'de olduğunun ilk başta fark edilmediğini savundu.


''Bilseydik Değiştirirdik''

Daha sonra kutunun üzerindeki yazılardan üretim yerinin Türkiye olduğunun anlaşıldığını belirten Tasulas, durumun önceden bilindiği takdirde alım için başka bir firmanın tercih edilebileceğini öne sürdü.

Yorum Formu
bottom of page