top of page
  • Yazar

Türkiye'de Bazı Kafelerden Tartışma Yaratan Uygulama!İstanbul'daki bazı kafe ve restoranlar tarafından başlatılan uygulama tepkilere sebep oldu. Müşterilerin az para vererek kafede daha fazla vakit geçirmesini engellemek isteyen bazı restoran sahipleri, ilk siparişe 30 TL şartı getirdi. Ayrıca 6 saat içerisinde ikinci sipariş de zorunlu kılındı. Restoran sahipleri bu uygulamanın bir hatırlatma olduğunu söylese de yapılanı psikolojik baskı olarak görenlerin sayısı da bir hayli fazla. Türkiye'de artan enflasyon sebebiyle ekonomik anlamda sıkıntılı günler yaşanıyor. İstanbul'da bazı restoran ve kafe sahiplerinin hayata geçirdiği uygulama ise tepki çekti.


30 TL Şartı Koydular

Restoran ve kafe sahipleri, az ücret ödeyerek saatlerce kafede oturanlara karşı hatırlatma yapma amacıyla ilk sipariş için 30 TL şartı koydu. Masalara bırakılan notlarda "Masa işgal süresi 30 dakika ile sınırlıdır, asgari tüketim 30 TL'dir" diye belirtildi.


6 Saat İçerisinde İkinci Sipariş

Kafe sahipleri, ikinci siparişi vermeden saatlerce oturanlara hatırlatma yaptıklarını ve kronometre tutmadıklarını söyledi. Fakat vatandaşlar bunun psikolojik baskı olduğunu söyleyerek, uygulamaya tepki gösterdi. Söz konusu uygulamanın ne kadar devam edeceği merak konusu.

Yorum Formu
bottom of page