top of page
  • Yazar

Türkiye Ve Ermenistan'ın Özel Temsilcilerinin İlk Toplantı Tarihi Belli Oldu!Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye ve Ermenistan özel temsilcilerinin ilk toplantısına ilişkin, "Henüz daha tarihi belli değil ama ocak ayı içinde olması bekleniyor." dedi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.Çavuşoğlu, Ermenistan'la ilişkilere yönelik, "Ermenistan ile Karabağ zaferinden sonra ilişkilerin normalleşmesi için Azerbaycan'ın da girişimleri oldu bizde artık savaş bitti" diyerek belirtti.


"Ocak Ayı İçerisinde Olması Planlanıyor"

Çavuşoğlu, "Özel temsilciler kendi aralarında konuşacaklar, toplantı tarihini belirleyecekler. Henüz tarih belli değil. Ocak ayı içerisinde olması planlanıyor" diyerek belirtti.


"6lı Formatta Da Atılabilecek Adımlar Var"

Mevlüt Çavuşoğlu'nun Ermenistan hakkındaki açıklamaları ise devamında şöyle:

"İkili ilişkileri normalleştirmek için çalışırken, 6'lı formatta da atılabilecek adımlar var. Bunlar aslında birbirini tamamlayıcı olaylar.


"Karabağ Ermenilerinin Tutumu Ortada"

Gördüğümüz kadarıyla şu anki Ermenistan yönetimin yaşadığı en büyük zorluk, savaşın da kaybedilmesinin etkisiyle daha da radikalleşen bir grubun var olması. Özellikle Karabağ Ermenilerinin tutumu ortada" diyerek ifade etti.

Yorum Formu
bottom of page